„Człowiek wszystkożerny” na zwiastunie Apple TV+ wygląda jak uczta dla oczu

Od peruwiańskich solnisk po rwandyjskie lasy kawowe – poznaj i celebruj składniki, które zbudowały społeczeństwa, ukształtowały wierzenia i na zawsze zmieniły ludzkość. Czyta światowej sławy szef kuchni René Redzepi.

„Człowiek wszystkożerny” (Omnivore) Apple TV+

Nadchodzący serial dokumentalny Człowiek wszystkożerny (tyt. oryg. Omnivore) od Apple TV+ wygląda jak oszałamiające wizualnie i głębokie zanurzenie się w kluczowe składniki, którymi karmi się świat. Zwiastun obejmuje kuchnie z całego świata i zabiera nas w burzliwą podróż po polach uprawnych, łowiskach i nie tylko. To smaczna zapowiedź serialu, który zawiera wspólny mianownik ludzkości z międzynarodowej perspektywy: jedzenie.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Dźwięki Ziemi” to serial o naturze, jakiej jeszcze nie słyszeliście!

Każdy odcinek serialu, który będzie emitowany od 19 lipca 2024 roku w serwisie Apple TV+, skupia się na jednym składniku — soli, wieprzowinie, bananach itp. — i bada długą drogę, jaką musiał pokonać, aby znaleźć się na talerzach głodnych gości.

Apple TV+ już udostępnia sporą część filmów dokumentalnych, zarówno w formie seriali, jak i filmów. Od uroczych stworzeń z Tiny World i muzycznych hitów, takich jak Beastie Boys Story, po ujęcia historyczne, takie jak Dylemat Lincolna, usługa przesyłania strumieniowego specjalizuje się w tworzeniu produkcji dokumentalnych, które karmią nie tylko oczy i uszy, ale także umysł.

Pierwszy zwiastun serii Człowiek wszystkożerny świadczy o tym, że Apple kontynuuje tę tradycję. Pokazuje kilka imponujących scen z całego świata, od pól solnych w Peru po cenne świnie wędrujące po ulicach hiszpańskiego miasta.

„Każdy odcinek Człowieka wszystkożernego celebruje uprawę, transformację i spożycie ośmiu najważniejszych składników świata, w tym bananów, chili, kawy, kukurydzy, wieprzowiny, ryżu, soli i tuńczyka, ujawniając, w jaki sposób służą one jako kamienie węgielne globalnego dziedzictwa kulturowego” – stwierdza Apple TV+ w komunikacie prasowym.

W roli głównej znany szef kuchni René Redzepi

W serialu występuje znany duński szef kuchni René Redzepi, właściciel kopenhaskiej restauracji Noma. Jego miejsce zostało wielokrotnie uznane za najlepsze na świecie. Ośmioodcinkowy serial dokumentalny to podróż dookoła świata, opowiadająca historię podstawowych produktów spożywczych na świecie.

Serial zabiera widzów do miejsc na całym świecie, w tym na Bali, Kolumbię, Danię, Dżibuti, Francję, Indie, Japonię, Meksyk, Peru, Rwandę, Serbię, Koreę Południową, Hiszpanię i Tajlandię, a także do lokalizacji w całych Stanach Zjednoczonych. W każdym odcinku Redzepi i twórcy serialu oferują intymną eksplorację tradycji kulinarnych, prezentując lokalne wysiłki na rzecz honorowania, zachowania i ochrony darów Ziemi. Każdy odcinek reżyserowany jest przez innego reżysera, który kieruje podróżą składnika.

– Apple TV+

Jeśli lubisz jeść i chcesz wiedzieć, jak najważniejsze składniki świata lądują na Twoim stole, to brzmi jak dokument o jedzeniu, którego nie możesz przegapić.

Premiera wszystkich ośmiu odcinków serialu dokumentalnego Człowiek wszystkożerny w Apple TV+ odbędzie się w piątek, 19 lipca 2024 roku.


➔ Gdzie oglądać serial dokumentalny „Człowiek wszystkożerny” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press