Zwiastun serialu „Bandyci czasu” wygląda jak sen Pheobe w wykonaniu Lisy Kudrow

Adaptacja „Bandyci czasu” w wersji serialowej od serwisu Apple TV+ przeznaczona jest dla całej rodziny.

„Bandyci czasu” (Apple TV+, serial, 2024)

Serwis Apple TV+ przekształcił kultowy klasyk Bandyci czasu (tyt. oryg. Time Bandits) z 1981 roku w komediowy serial przygodowy dla wszystkich grup wiekowych z Lisą Kudrow w roli głównej (tak, tej Phoebe z serialu Przyjaciele). Serial zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu w serwisie streamingowym Apple’a.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Serial sci-fi „Ja” zadebiutuje w Apple TV+ od 12 lipca

Zwiastun, który ukazał się we wtorek pokazuje, że ta wersja Bandytów czasu będzie znacznie bardziej odpowiednia dla dzieci niż oryginał. Kudrow i jej zespół podróżujących w czasie złodziei przemierzają świat w rytm wesołej melodii „Roam” samolotu B-52.

To nie jest film Terry’ego Gilliama!

Oryginalna wersja Bandytów czasu zachwyca fantastyczną fabułą i czarnym humorem, czego można się spodziewać po reżyserze Terrym Gilliamie – człowieku, który później stworzył film Brazil. Dla przypomnienia, filmowa wersja Bandytów czasu kończy się w momencie, gdy młody Kevin zostaje porzucony przez przyjaciół i stoi obok swoich zmarłych rodziców, stawiając czoła życiu zupełnie samotnie na świecie.

Gilliam nie uczestniczył w tworzeniu serialu dla Apple TV+. Zaadaptowali go Taika Waititi (Nasza flaga oznacza śmierć, Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok), Jemaine Clement (Lot konkordów, Co robimy w cieniu) i Iaina Morrisa (Pomiędzy). Apple podkreśla, że ​​ta wersja Bandytów czasu jest przeznaczona dla „widzów w każdym wieku” – nie jest to określenie, którego można użyć w odniesieniu do filmu z 1981 roku.

„Bandyci czasu” w lżejszej wersji

Nadchodzący serial zabiera widzów w nieprzewidywalną podróż w czasie i przestrzeni z bandą złodziei i ich najnowszym rekrutem: 11-letnim miłośnikiem historii o imieniu Kevin. Po drodze będą świadkami powstania Stonehenge, zobaczą Konia Trojańskiego w akcji, uciekną przed dinozaurami, doświadczą epoki lodowcowej i renesansu w Harlemie, a także wiele więcej.

„Bandyci czasu” - kadr z serialu Apple TV+
„Bandyci czasu” – kadr z serialu Apple TV+

Zwiastun, który właśnie się pojawił, zaczyna się od Kevina (w tej roli Kal-El Tuck) spotykającego się z odrzuceniem ze względu na jego obsesję na punkcie historii. Potem pojawia się Penelope (Lisa Kudrow) i wciąga go w przygodę w czasie z B-52 śpiewającymi „Roam if you want to”.

Postać Kudrow wydaje się mieć sporo wspólnego z latami spędzonymi w Przyjaciołach. Zwiastun przypomina coś, co Phoebe mogła wymyślić, a potem opowiedziała Chandlerowi i Rossowi przy gigantycznych kubkach kawy w Central Perku.

I chociaż jest naprawdę za wcześnie, aby oceniać serial wyłącznie na podstawie zwiastuna, ten wydaje się być porażką. Mam jednak nadzieję, że wersja Bandytów czasu od Apple TV+ nas zaskoczy. Obejrzyj pierwszy zwiastun Time Bandits:

Premiera wszystkich 10 odcinków Bandytów czasu w Apple TV+ odbędzie się w środę 24 lipca 2024 roku – wszystkie będą od razu dostępne do oglądania od razu.


➔ Gdzie oglądać serial „Bandyci czasu” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Tv+ News