Samsung zaprezentował Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 z Galaxy AI

Nowe funkcje Galaxy AI w unikalnej konstrukcji szóstej generacji Galaxy Flip i Fold, połączonym ekosystemie Galaxy i lepsza jakość dźwięku w słuchawkach Galaxy Buds3 oraz Buds3 Pro.

Samsung Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6
Samsung Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6

Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także słuchawek Galaxy Buds3 i Galaxy Buds3 Pro. Na początku tego roku Samsung wkroczył w erę potężnej mobilnej sztucznej inteligencji: Galaxy AI. Wraz z wprowadzeniem nowych modeli z serii Galaxy Z, Samsung otwiera kolejny rozdział Galaxy AI, wykorzystując wszechstronną i elastyczną formę aby zapewnić użytkownikom szereg unikalnych wrażeń mobilnych. Zarówno duży wyświetlacz Galaxy Z Fold6, jak i kompaktowy ekran Galaxy Z Flip6 pozwalają zmaksymalizować możliwości sztucznej inteligencji oferując ciekawe sposoby komunikacji, produktywności i kreatywności.

➔ CZYTAJ TEż: Składany smartfon Motorola razr 50 trafił do Polski

Długa historia innowacji Samsung pozwoliła nam wyznaczać trendy na rynku mobilnych urządzeń typu fold i mobilnej sztucznej inteligencji. Teraz jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia tych dwóch uzupełniających się technologii i otwarcia nowych możliwości dla użytkowników na całym świecie – powiedział TM Roh, Prezes i Dyrektor wydziału Mobile eXperience Business w spółce Samsung Electronics. – Nasze foldy odpowiadają unikalnym potrzebom każdego użytkownika, a teraz, wzbogacone o moc Galaxy AI, zapewniają bezprecedensowe wrażenia.

Galaxy Z Fold6 to najsmuklejsza i najlżejsza konstrukcja wśród foldów Galaxy. Idealnie symetryczna konstrukcja z prostą krawędzią zapewnia elegancki wygląd, a nowe proporcje wyświetlacza Galaxy Z Fold6 zapewniają bardziej naturalne wrażenia podczas codziennego użytkowania. Oprócz udoskonaleń konstrukcyjnych, nowa seria Galaxy Z została zaprojektowana z jeszcze większą dbałością o wytrzymałość. Wzmocniony zawias jest połączony z wzmocnioną krawędzią, która lepiej rozprasza energię wstrząsów. Dodatkowo, udoskonalony wyświetlacz główny  jest jeszcze odporniejszy na zginanie. Najnowsza seria Galaxy Z jest również wykonana z  udoskonalonego Armor Aluminium i szkła Corning® Gorilla® Glass Victus® 2, co czyni ją najtrwalszą w historii Galaxy.

Zarówno Galaxy Z Fold6, jak i Flip6 zostały wyposażone w procesor Snapdragon® 8 Gen 3 dla Galaxy – najbardziej zaawansowany, łączący najlepszą w swojej klasie wydajność obsługi danych, grafiki i funkcji neuronowych. Procesor jest zoptymalizowany pod kątem AI, lepiej przetwarza grafikę i ma wyższą wydajność. Dodatkowo, ulepszony układ chłodzenia maksymalizuje wydajność dzięki komorze chłodzącej powiększonej w Galaxy Z Fold6 i wprowadzonej po raz pierwszy w Galaxy Z Flip6.

Galaxy Z Fold6: większa produktywność na dużym wyświetlaczu dzięki Galaxy AI

Galaxy Z Fold6 oferuje szereg funkcji i narzędzi opartych na AI, które pozwalają maksymalnie wykorzystać duży ekran i znacznie zwiększyć produktywność.

Funkcja Note Assist (Asystent Notatek) w aplikacji Notes oferuje tłumaczenie, podsumowania i automatyczne formatowanie prostych notatek ze spotkań. Inna, nowo wbudowana funkcja umożliwia transkrypcję, tłumaczenie i podsumowywanie nagrań głosowych bezpośrednio w notatkach. Teksty w pliku PDF mogą zostać podczas otwierania go przetłumaczone i nałożone na oryginał. Nowo dodana do Klawiatury Samsung funkcja Tworzenie generuje sugerowany tekst na podstawie prostych słów kluczowych np. dla wiadomości e-mail lub mediach społecznościowych, takich jak Gmail i Instagram. Dodatkowo, rysik S Pen umożliwia wygodny dostęp do skrótów funkcji po zbliżeniu go do wyświetlacza. Tryb Inteligentny Wybórdodatkowo rozszerza możliwości rysika S Pen, pokazując przydatne funkcje, takie jak tłumaczenie, dodawanie notatek i nowość – zamianę szkicu w obraz. Funkcja ta proponuje sposoby przekształcenia odręcznego szkicu lub rysunku w bardziej złożony obraz.

Galaxy Z Fold6 Note Assits
Galaxy Z Fold6 Note Assits

Galaxy Z Fold6 wprowadza usprawnienia w kwestii pracy, rozrywki i wyszukiwania informacji dzięki wieloletniej współpracy Samsung i Google. Najnowsza aplikacja Google Gemini jest w pełni zintegrowana z nową serią Galaxy Z, wprowadzając do smartfonu własnego asystenta opartego na sztucznej inteligencji. Nakładkę Gemini można wyświetlić przesunięciem palca w rogu ekranu lub mówiąc „Hej Google”, by otrzymać pomoc w pisaniu, nauce lub planowaniu. Jest ona zintegrowana z wybranymi popularnymi aplikacjami od Google, dzięki czemu można łatwo stworzyć idealny plan podróży, uzyskując w czasie rzeczywistym informacje do rezerwacji lotów i hoteli, a także poznając słynne zabytki i najlepsze trasy dojazdu za pomocą Map Google. Na przykład, by sprawdzić, kto jest wykonawcą teledysku, który oglądamy należy dotknąć i przytrzymać przycisk strony głównej, a następnie zakreślić lub inaczej zaznaczyć fragment obrazu, po czym funkcja Circle to Search (Zakreśl, by wyszukać) wyświetli natychmiast wyniki wyszukiwania.

Galaxy AI na Galaxy Z Fold6 usprawnia także komunikację. Dzięki unikalnemu podwójnemu wyświetlaczowi, funkcję Interpreter (Tłumacz) można było wyposażyć w nowy tryb konwersacji, który umożliwia obu stronom wygodne czytanie tekstów na wyświetlaczu głównym i zewnętrznym, co zapewnia bardziej naturalne interakcje. Jest też tłumaczenie jednokierunkowe, dzięki czemu można łatwo śledzić treść wykładów i innych prezentacji. Możliwości funkcji Live Translate (Tłumaczenie na Żywo), obsługującej konwersacje telefoniczne w czasie rzeczywistym, wyszły poza aplikację Samsung i są teraz dostępne w niektórych popularnych aplikacjach innych firm.

Galaxy Z Fold6
Galaxy Z Fold6

Od robienia zdjęć, przez edycję, po przeglądanie – oparty na AI silnik ProVisual w Galaxy Z Fold6 przenosi kreatywność użytkownika na wyższy poziom. Zaawansowane możliwości edycji na dużym wyświetlaczu za pomocą (Photo Assist) (Asystent Foto) pomagają tworzyć bez wysiłku treści o profesjonalnej jakości. Portrait Studio(Studio Portretu) udostępnia wiele różnych form stylistycznych, takich jak akwarela i kreskówka 3D lub szkic, by poszerzyć możliwości twórcze. Funkcja Instant Slow-mo uzupełnia wybrany fragment filmu o dodatkowe klatki, by oglądający mógł kontemplować każdą sekundę płynnego ujęcia ruchu. Filmy można nie tylko zapisywać, ale też od razu wysyłać rodzinie i znajomym.

Galaxy Z Fold6 pozwala nie tylko tworzyć treści, ale też doświadczać ich w nowy sposób. Galaxy Z Fold6 pogłębia wrażenia z gry dzięki mocnemu chipsetowi i 1,6 razy większemu  systemowi chłodzenia,  co pozwala grać dłużej bez utraty wydajności. Technika fotorealistycznego modelowania oświetlenia (Ray Tracing) w połączeniu z wyświetlaczem o rozmiarze 7,6 cala o jasności do 2.600 nitów to gwarancja bardziej wciągającej rozgrywki.

Galaxy Z Flip6: źródło wyjątkowych, spersonalizowanych wrażeń

Galaxy Z Flip6 jest nie tylko zoptymalizowany pod względem mobilności, ale oferuje też szereg nowych funkcji adaptacyjnych i kreatywnych, dzięki którym korzystanie z niego staje się jeszcze przyjemniejsze.

Wyświetlacz Super AMOLED o rozmiarze 3,4 cala został po raz kolejny udoskonalony i pozwala korzystać z funkcjonalności AI nawet bez konieczności rozkładania smartfonu. Będąc w ruchu, można jedną ręką wysyłać SMS-y, wybierając tekst zasugerowany na podstawie wcześniejszych wiadomości. Dzięki Galaxy AI można w pełni wykorzystać możliwości tego kieszonkowego urządzenia, a wiele z jego wygodnych funkcji dostępnych jest na wyświetlaczu zewnętrznym., który zapewnia dostęp do aktualizacji i powiadomień z aplikacji Samsung Health, a także pozwala wybrać następny utwór w widżecie muzycznym. Ponadto, zawiera więcej widżetów i umożliwia jednoczesne sprawdzanie ich zawartości.

Galaxy Z Flip6

Galaxy Z Flip6 oferuje wiele możliwości personalizacji. Dzięki funkcji Tapeta Otoczenie zdjęcia opartej na AI, tapeta może zmieniać się w czasie rzeczywistym, w zależności od czasu i pogody. Można też łatwo nadać wyświetlaczowi jednolity wygląd i styl, korzystając z sugerowanych opcji układu na wyświetlaczu, analizując tapetę – na przykład przesuwając zegar i zmieniając kolor ramki, by obraz tła pozostawał niezmienny.

Wszechstronny aparat FlexCam zostaje wzbogacony o nowe kreatywne możliwości. Dzięki nowej funkcji Automatyczne Ramki FlexCam automatycznie optymalizuje wykadrowanie zdjęcia, wykrywając osobę lub osoby i utrzymując je w kadrze.

Nowe matryce szerokokątne 50 MP i ultra-szerokokątne 12 MP robią wyraźniejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia. Nowa matryca 50 MP współpracuje z obiektywem optycznym o 2-krotnym powiększeniu, minimalizującym ziarnistość, a sztuczna inteligencja dodaje nawet 10-krotny zoom cyfrowy. Nightografia szeroki zakres dynamiki (HDR) pozwalają rejestrować lepsze filmy nawet przy słabym oświetleniu – również w popularnych aplikacjach społecznościowych. Tryb nocny jest teraz dostępny w aplikacji Instagram Story, dzięki czemu można robić niesamowite zdjęcia w słabym oświetleniu i publikować je bezpośrednio z tej aplikacji.

Galaxy Z Flip6 Flexcam
Galaxy Z Flip6 Flexcam

Ze wszystkich kreatywnych i konfigurowalnych funkcji Galaxy Z Flip6 można korzystać, nie martwiąc się o żywotność baterii. Dłuższy czas użytkowania zawdzięcza optymalizacji sprzętu i oprogramowania.

Bezpieczeństwo, któremu można zaufać – pod własną kontrolą 

Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6 są zabezpieczone przez Samsung Knox, wielowarstwową autorską platformę bezpieczeństwa firmy Samsung klasy obronnej. System ten chroni krytyczne informacje oraz niweluje luki w zabezpieczeniach dzięki kompleksowemu sprzętowi, wykrywaniu zagrożeń w czasie rzeczywistym i współpracy z innym oprogramowaniem. W erze sztucznej inteligencji dążenie firmy Samsung do zapewnienia konsumentom możliwości wyboru ustawień w urządzeniach jest silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego Galaxy AI oddaje w tym zakresie kontrolę użytkownikowi. Dodatkową warstwą ochrony jest możliwość pełnego szyfrowania danych podczas archiwizowania, synchronizowania i przywracania danych w Chmurze Samsung. Nowa seria Galaxy Z jest wyposażona w wiele funkcji bezpieczeństwa i prywatności Samsung, w tym Knox Vault, panel bezpieczeństwa i prywatności, funkcję automatycznego blokowania, hasła, bezpieczne Wi-Fi, szybkie udostępnianie i tryb konserwacji.

Wytrwałe dążenie do zrównoważonej przyszłości

Najnowsza seria Galaxy Z stanowi ważny krok w promowaniu przez firmę Samsung na całym świecie gospodarki w obiegu zamkniętym poprzez wykorzystanie szerszej gamy surowców z recyklingu, w tym szkła, aluminium, tworzyw sztucznych, kobaltu i pierwiastków ziem rzadkich w jeszcze większej liczbie komponentów. Po raz pierwszy w Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6 zastosowano komponenty zawierające złoto i miedź z recyklingu. By osiągnąć więcej za mniej, Samsung na nowo przemyślał nie tylko konstrukcję samego produktu, ale także sposób jego zapakowania. Jednym z przykładów jest pudełko opakowaniowe wykonane w 100% z odzyskanego papieru. Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6 zaprojektowano także z myślą o długim użytkowaniu, przewidując siedem generacji aktualizacji systemu operacyjnego i siedem lat aktualizacji zabezpieczeń.

Seria Galaxy Buds3: Galaxy AI pogłębia doświadczenie łączności 

Dzięki mocy Galaxy AI seria Galaxy Buds3 wprowadza nowe możliwości komunikowania się. Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku obcym, w Galaxy Z Fold6 lub Flip6 można włączyć funkcję Interpreter (Tłumacz) w trybie słuchania przez Buds3. Tłumaczenie mowy trafia bezpośrednio do słuchawek, co minimalizuje trudności językowe w nauce. Ponadto wypowiedzenie dwóch słów polecenia umożliwia sterowanie takimi funkcjami, jak odtwarzanie i zatrzymywanie muzyki bez dotykania słuchawek lub telefonu. Dźwięk może być inteligentnie optymalizowany w każdym środowisku. Czujniki mikrofonowe w słuchawkach analizują w czasie rzeczywistym dźwięk emitowany przez nie same oraz pochodzący z zewnątrz, by poprawić jakość dźwięku aktywną redukcją szumu (ANC), adaptacyjną aktywną korekcją szumu (AANC) i inteligentną korekcją dźwięków (EQ). Podczas słuchania muzyki słuchawki analizują rodzaje i natężenia dźwięków w otoczeniu i automatycznie dostosowują jej głośność przy wykorzystaniu funkcji adaptacyjnej eliminacji zakłóceńwykrywania sygnału alarmowego wykrywania głosu – wszystko to dla wygody użytkownika.

Galaxy Buds3 i Galaxy Buds3 Pro zostały zaprojektowane na podstawie wielu danych statystycznych, co pozwoliło dopasować je komfortowo do anatomii małżowiny usznej. Wysokiej jakości konstrukcja odzwierciedla również kultową tożsamość projektową Galaxy Buds i jest skierowana do konsumentów zorientowanych na styl, oferując ultra-elegancki i nowoczesny design uzupełniony o Blade Lights w modelu Galaxy Buds  3 Pro. Te nowe słuchawki sterowane prostym ściśnięciem lub przesunięciem wprowadzają bardziej intuicyjne wrażenia, wygodę i gustowny styl. Galaxy Buds3 i Buds3 Pro są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Buds3 Pro mają kanał douszny dla osób oczekujących wciągającego dźwięku, natomiast Buds3 to wersja „otwarta” dla tych, którzy noszą je długo, w różnych sytuacjach.

Galaxy Buds 3 Pro

By uzyskać najwyższą jakość dźwięku, Galaxy Buds3 Pro wyposażono w zaawansowany sprzęt, w tym głośniczki dwudrożne z planarnym głośnikiem wysokotonowym zapewniającym wyrafinowane, precyzyjne odtwarzanie dźwięku o szerokim zakresie tonalnym oraz podwójne wzmacniacze dbające o krystaliczną czystość dźwięku w podróży. A teraz, dzięki technologii Ultra High Quality Audio obsługującej podwójną częstotliwość próbkowania za pomocą kodeka SSC, można słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości z dowolnego źródła. Dzięki wstępnie wytrenowanemu modelowi opartemu na uczeniu maszynowym, seria Galaxy Buds3 potrafi teraz przywrócić oryginalny głos mówiącego w różnych środowiskach akustycznych, zapewniając jednocześnie bogate i naturalne rozmowy – podobne do wysokiej jakości rozmów w smartfonach – dzięki funkcji połączeń super-szerokopasmowych.

​Dostępność

Serie Galaxy Z Fold6, Z Flip6 i Buds3 będą dostępne w przedsprzedaży od 10 lipca do 23 lipca. W regularnej sprzedaży będą dostępne od 24 lipca 2024 roku.

Galaxy Z Fold6 jest dostępny w kolorach srebrnym, różowym i granatowym, natomiast Galaxy Z Flip6 również w wersji srebrnej, żółtej, niebieskiej i miętowej, dzięki czemu można wybrać wygląd najlepiej dopasowany do własnego stylu. Można też zamówić online na Samsung.com i uzyskać dostęp do ekskluzywnych kolorów serii Galaxy Z, takich jak antracyt i biel, a w przypadku Galaxy Z Flip6 również kolor brzoskwiniowy.

Wyjątkowo eleganckie, nowoczesne i komfortowe Galaxy Buds3 i Buds3 Pro są dostępne w kolorach srebrnym i białym.

W okresach przedsprzedaży nabywcom będzie przysługiwać przez rok bezpłatny serwis Samsung Care+ świadczony przez certyfikowanych ekspertów firmy Samsung, polegający na naprawie urządzeń po uszkodzeniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Samsung Polska