Sklep Google Play z lepszymi rekomendacjami aplikacji

W sklepie Google Play odkrywanie aplikacji i gier mobilnych stanie się bardziej spersonalizowane dzięki nowym ustawieniom „zainteresowań”.

Opcja „Interests” (Zainteresowania) w ustawieniach sklepu Google Play
Opcja „Interests” (Zainteresowania) w ustawieniach sklepu Google Play | fot. Android Authority

Sklep Google Play pracuje nad nową sekcją „Zainteresowania”, w której znajdziesz spersonalizowane rekomendacje aplikacji. W nowych ustawieniach użytkownicy mogą oddzielnie zarządzać preferencjami aplikacji i gier – ma to pomóc usprawnić odkrywanie nowych aplikacji w sklepie Google Play.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Płatności BLIK dostępne w polskim sklepie Google Play!

System odkrywania aplikacji w sklepie Google Play poczynił w ostatnich latach znaczny postęp. Teraz może rekomendować aplikacje i gry na Androida, które najlepiej odpowiadają zainteresowaniom użytkowników. Jednak nadal jest wiele do zrobienia, szczególnie w obszarze spersonalizowanych rekomendacji aplikacji. Ostatnia wersja aplikacji Sklep Play pokazuje, że Google aktywnie pracuje nad nowym ustawieniem, które sprawi, że odkrywanie aplikacji będzie bardziej spersonalizowane.

Według Android Authority, odkrywca kodów Assemble Debug zagłębił się w wersję 41.7.16-31 aplikacji sklep Google Play Store i odkrył nową sekcję „Zainteresowania” (Interests) na karcie ustawień ogólnych. Jak sama nazwa wskazuje, nowe ustawienie ma być przyjazne dla użytkownika i umożliwiać użytkownikom łatwe zarządzanie swoimi zainteresowaniami w sklepie Google Play, z objaśnieniem „Zmień to, co chcesz widzieć w Play”.

Oddzielna kontrola aplikacji i preferencje gier

Sklep Google Play sortuje teraz polecane aplikacje i gry w zakładce „Dla Ciebie” na podstawie swoich algorytmów. Jednak sekcja „Zainteresowania” daje użytkownikom większą kontrolę nad ich upodobaniami w aplikacjach i grach, które lubią oglądać w sklepie Google Play. Nowa sekcja „Zainteresowania” ma osobne ustawienia dla aplikacji i gier, umożliwiając użytkownikom osobne zarządzanie swoimi zainteresowaniami. Co więcej, użytkownicy mogą wyłączyć te ustawienia, jeśli nie są już zainteresowani spersonalizowanymi rekomendacjami.

Sklep Google Play jest obecnie nasycony milionami aplikacji i gier mobilnych, co sprawia, że ​​znalezienie odpowiednich treści jest niezwykle uciążliwe. Wdrożenie nowego systemu zapewniającego użytkownikom bardziej spersonalizowane opcje jest z pewnością znacznie lepsze niż udostępnianie im listy najczęściej pobieranych aplikacji przez innych użytkowników.

Nowe opcje są w fazie rozwoju i wciąż nie wiadomo, czy trafią do stabilnej wersji aplikacji Google Play. Czas pokaże także, jak nowe ustawienie „zainteresowań” zostanie zaimplementowane w sklepie i czy znacząco zmieni komfort korzystania z zakładki „Dla Ciebie”, która jest kluczowym obszarem spersonalizowanych rekomendacji aplikacji. Na tę potencjalną zmianę w doświadczeniu użytkownika warto czekać.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Authority | Android POlice