YouTube Music testuje stacje radiowe tworzone przez AI

W serwisie YouTube Music testowana jest nowa funkcja oparta o generatywną sztuczną inteligencję, która umożliwia wprowadzenie monitu o utworzeniu niestandardowego radia.

Radio AI (Eksperyment) w YouTube Music
Radio AI (Eksperyment) w YouTube Music

Generatywna sztuczna inteligencja wkracza do każdej technologii, z której korzystamy, i istnieje niezliczona ilość sposobów, dzięki którym nasze życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Jednym ze sposobów, który obecnie bada YouTube Music, jest umożliwienie utworzenia niestandardowego radia na podstawie monitu. Po wdrożeniu na urządzeniu/aplikacji/koncie na stronie głównej pojawi się karta „Odkryj muzykę, jaką lubisz”. Włączenie przycisku „Uruchom radio” pozwala na słuchanie utworzonej stacji.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: YouTube Music wyszuka utwór jeśli zaśpiewasz lub zanucisz!

Po uruchomieniu użytkownik zostanie przywitany interfejsem opartym na czacie, z polem na dole, w którym można „Zapytać o muzykę”. Nowa funkcja uruchamia się jako pełnoekranowy interfejs użytkownika z plakietką „Eksperyment” w prawym górnym rogu.

Można także wprowadzić monity głosowo, a także otrzymywać sugerowane podpowiedzi. Tak, działa to całkiem prosto, jak każdy inny generatywny czat AI.

Gdy wpiszemy hasło, YouTube Music wygeneruje stację radiową, a wpisane słowo zostanie użyte jako nazwa stacji z etykietą „Utworzono dla Ciebie. Otrzymamy także opis stacji.

W przypadku „Queer Hip Hop Beats” YTM wygenerowało „Rymuje się i płynie z serca, celebracja queerowej dumy ze sztuki hiphopowej”. Następnie zobaczysz pierwsze trzy utwory z przyciskami odtwarzania/wstrzymywania, zapisywania w bibliotece i rozszerzonym menu.

Jak dotąd istnieje tylko jeden raport dotyczący stworzenia radia AI w YouTube Music. Szkoda, że ​​YouTube Music nie ma odpowiednika na youtube.com/new, aby więcej osób mogło to przetestować.

Wydaje się jednak, że jest to jak dotąd bardzo ograniczony eksperyment i niewielu użytkowników ma obecnie do niego dostęp. Szkoda, że ​​niewielu z nas ma okazję bawić się tą funkcją, ponieważ świetnie sprawdzi się do opisania nastroju muzyki, którą lubimy. Mam nadzieję, że funkcja zostanie zatwierdzona do oficjalnego uruchomienia i będziemy mieli ją okazję wypróbować wcześniej niż później.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google