„Ekstremalna kolej Gór Skalistych” od 10 lipca na National Geographic

Serial dokumentalny „Ekstremalna kolej Gór Skalistych” to niezwykła podróż przez kanadyjskie góry z National Geographic.

Członek załogi reguluje kamerę z przodu tej zabytkowej lokomotywy Canadian Pacific.
Członek załogi reguluje kamerę z przodu tej zabytkowej lokomotywy Canadian Pacific | Cineflix 2017

Już 10 lipca 2024 roku o godz. 22:00 na kanale National Geographic odbędzie się premiera serialu dokumentalnego Ekstremalna kolej Gór Skalistych. Program pokazuje codzienne wyzwania, z którymi mierzy się załoga linii kolejowych w Kanadzie: Rocky Mountain Railroad. Spadające sople, groźne lawiny, skrajnie niskie temperatury… To tylko część problemów, którym należy stawić czoła, aby kursy pociągów towarowych i pasażerskich odbyły się zgodnie z rozkładem jazdy.

Ośmioodcinkowa seria Ekstremalna kolej Gór Skalistych podąża za załogą Rocky Mountain Railroad, która musi zrobić wszystko, aby trasa kolejowa działała bez zakłóceń. Kamery National Geographic zabiorą widzów w unikalną podróż przez górskie pustkowia, ukazując nie tylko fantastyczne krajobrazy, ale też niezwykłe osiągnięcia nowoczesnej inżynierii, pozwalające na utrzymanie ruchu kolejowego nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Rocky Mountain Railroad to kluczowa linia kolejowa w Kanadzie, dlatego jej zamknięcie nie wchodzi w grę. W najzimniejszych miesiącach, gdy temperatura spada mocno poniżej zera, właśnie ta sieć staje się przykładem niezwykłych osiągnięć nowoczesnej inżynierii. Program pokazuje, jak technika i ludzka determinacja łączą się, aby utrzymać ruch na trudnej trasie.

Ekstremalna kolej Gór Skalistych (National Geographic)
Ekstremalna kolej Gór Skalistych (National Geographic)

Bohaterowie ukazani w serii to prawdziwi tytani pracy, których codzienne zmagania z ekstremalnymi warunkami przyciągną przed telewizory nie tylko miłośników kolei, ale również amatorów przyrody i technologii. Ekstremalna kolej Gór Skalistych to historia ludzi, którzy ryzykują swoje życie, aby inni mogli podróżować bezpiecznie i na czas. Każdy odcinek dostarcza adrenaliny, pokazując dramatyczne akcje ratunkowe, naprawy w ekstremalnych warunkach i zmagania z naturą, które nieustannie wystawiają na próbę ich umiejętności i wytrzymałość.

Ekstremalna kolej Gór Skalistych (National Geographic)
Ekstremalna kolej Gór Skalistych (National Geographic)

Program Ekstremalna kolej Gór Skalistych zapewni widzom emocjonującą podróż przez jedne z najbardziej spektakularnych i niebezpiecznych terenów. Premiera odbędzie się 10 lipca 2024 roku o godzinie 22:00 na kanale National Geographic. 

Lista i opisy odcinków

Dzielne załogi walczą z bezwzględną pogodą i zdradliwym terenem, żeby utrzymać przejazd pociągów najbardziej ekstremalną trasą w całej Kanadzie.

  1. Lawina (10 lipca) – Po nocnej zamieci kierownik pociągu Jim i maszynista Jordy wiozą wart 50 milionów dolarów ładunek przez sam środek strefy zagrożenia lawinowego.
  2. Most nad Hell Creek (17 lipca) – Kierownik pociągu Grant i maszynista Jeff przewożą przez góry 152 wagony węgla, wartego trzy miliony dolarów.
  3. Tunel do piekła (24 lipca) – Po załadowaniu 112 wagonów zbożem maszynista Rob i kierowniczka pociągu Keri muszą dwukilometrowym składem pokonać skute lodem Góry Skaliste.
  4. Zabójcze błoto (31 lipca) – Maszynista Jordy i kierownik pociągu James wiozą ważny ładunek do Alberty, ale lawiny błotne w Górach Skalistych podmywają tory na ich trasie.
  5. Osuwisko (7 sierpnia) – Gdy zaczynają się roztopy po zimie, Jordy i Justin muszą dwukrotnie pokonać zagrożone osuwiskami strefy trzykilometrowym składem pełnym potażu.
  6. Rekordowy ładunek (14 sierpnia) – Dokerzy z trudem przeładowują ważący 210 ton stalowy reaktor, który trzeba przyspawać do specjalnych platform kolejowych i przewieźć przez kraj.
  7. Gorzej być nie może (21 sierpnia) – Podczas wiosennego sezonu napraw 119-wagonowy transport zboża Jordy’ego i Toma mierzy się z serią przeszkód w górskiej trasie do Vancouver.
  8. Najdłuższa podróż (28 sierpnia) – Aby uczcić 150. rocznicę istnienia Kanady, kraj przemierza zabytkowy pociąg. Zaszczyci go wizytą premier Trudeau, więc trasa musi pójść gładko.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: National Geographic