CMF Phone 1 już oficjalnie!

Smartfon CMF Phone 1 zadebiutował z modułową konstrukcją i wydajną specyfikacją urządzenia ze średniej półki.

CMF Phone 1 - Wonderful by Design -wersje kolorystyczne smartfona

Submarka CMF by Nothing zaprezentowała dzisiaj, zgodnie z zapowiedziami, swój pierwszy smartfon o nazwie CMF Phone 1. Jedną z głównych cech tego urządzenia jest jego modułowa konstrukcja. Posiada zdejmowany tył, umożliwiający użytkownikom wymianę obudowy. Z tyłu można także przymocować akcesoria, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się większą funkcjonalnością urządzenia.

CMF by Nothing zadebiutowało jako submarka skupiona na zwiększaniu dostępności „świetnego designu”. Do tej pory firma wypuściła na rynek wiele akcesoriów, a teraz oficjalnie zaprezentowała swój pierwszy smartfon CMF Phone 1. Podobnie jak w przypadku innych produktów tej marki, główną atrakcją jest design i niska cena.

Podczas gdy prawie wszystkie nowoczesne telefony mają niezdejmowalną tylną obudowę, CMF Phone 1 umożliwia jej samodzielne odmontowanie. Otwiera to drzwi do nowego poziomu personalizacji, umożliwiając użytkownikom wymianę obudowy, aby uzyskać inny wygląd. Innym godnym uwagi aspektem tyłu jest to, co firma nazywa Accessory Point.

Jak sama nazwa wskazuje, Accessory Point umożliwia użytkownikom podłączanie różnych „funkcjonalnych” akcesoriów. Należą do nich rozkładany stojak (podpórka) smycz i uchwyt na karty. Jednakże modułowa natura CMF Phone 1 wykracza poza możliwość dostosowywania i rozszerzania funkcjonalności. Jak zauważa firma, zdejmowany tył ułatwi także naprawy.

Specyfikacja techniczna CMF Phone 1
Specyfikacja techniczna CMF Phone 1

Poza tym smartfon ma rozsądne specyfikacje ze średniej półki. Za jego działanie odpowiada układ Dimensity 7300 współpracujący z maksymalnie 8 GB pamięci RAM. Funkcja RAM Booster rozszerza ją do 16 GB, ale należy pamiętać, że dodatkowo posiada pamięć wirtualną. Z przodu CMF Phone 1 znajduje się 6,67-calowy ekran Super AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

CMF Phone 1 akcesoria
CMF Phone 1 akcesoria

Jeśli chodzi o aparat, CMF Phone 1 ma z tyłu główny czujnik Sony o rozdzielczości 50 MP, połączony z czujnikiem portretowym oferującym 2-krotny zoom. Nie ma OIS, ale dobrą informacją jest to, że ma EIS z czymś, co Nothing nazywa trybem akcji Action Mode, którego celem jest dostarczanie pozbawionych rozmyć i stabilnych zdjęć.

Inne zalety to obsługa HDR10+, duża bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem 33 W, trzyletnie aktualizacje zabezpieczeń z dwoma latami głównych aktualizacji Androida, stopień ochrony IP52 i system Android 14 od razu po wyjęciu z pudełka. Jeśli chodzi o cenę, CMF Phone 1 z 8 GB RAM zaczyna się od 239 euro (około 869 zł), co czyni go tańszym niż niedawno wprowadzony na rynek Nothing Phone (2a).

CMF Phone 1 (czarny)
CMF Phone 1 (czarny)

Prezentację smartfona możesz obejrzeć na poniższym wideo:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CMF by Nothing