Klasyczny zegarek Casio A168 w stylu karcianki UNO

Specjalna edycja modelu zegarka A168 od Casio x UNO to połączenie klasycznego czasomierza z kultową grą karcianą.

Casio x UNO A168

Casio nawiązało współpracę z UNO, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju zegarek, który łączy w sobie nostalgię obu marek. W ramach współpracy połączono klasyczny zegarek A168 z zabawnymi i kolorowymi elementami kultowej gry karcianej UNO. Rezultatem jest zegarek, który jest zarówno stylowym dodatkiem, jak i ukłonem w stronę uwielbianej gry karcianej, która od dziesięcioleci dostarcza rozrywki dla całej rodziny i przyjaciół.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: G-SHOCK G5600BG-1 wykonano z tego co zostało przy produkcji zegarków Casio

Obie marki – jedna znana z niezawodnych i niedrogich zegarków oraz druga z klasycznej gry karcianej, która bawi od 1971 roku – powstały w latach 70. XX wieku i od tego czasu zyskały lojalnych fanów na całym świecie. Ta współpraca świętuje niesłabnącą popularność tych dwóch marek poprzez połączenie zabawnego ducha gry karcianej z ponadczasowym designem i funkcjonalnością zegarka.

Model współpracy UNO Vintage: A168WEUC-1A

Stworzona przez Merle Robbinsa w 1971 roku gra karciana stała się jedną z najpopularniejszych na świecie. Gra jest prosta, ale wciągająca, a gracze dopasowują karty według koloru lub liczby, starając się jako pierwsi zagrać wszystkie swoje karty.

Design zegarka CASIO x UNO (A168)

Ekscytację związaną z grą potęgują specjalne karty, takie jak Dzika Karta, która pozwala graczom zmienić bieżący kolor, dodając element strategii i nieprzewidywalności. Z biegiem lat gra ewoluowała dzięki różnym edycjom tematycznym i specjalnym zasadom, ale jej główny atut pozostaje niezmienny: łączenie ludzi poprzez zabawę i przyjazną rywalizację.

Tarcza zegarka z klasycznym motywem UNO

Współpraca w zakresie zegarka przyciąga uwagę dzięki zastosowaniu żywych i kultowych kolorów. Tarcza ozdobiona jest charakterystycznymi odcieniami Dzikiej Karty (Wild Card) – czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym.

CASIO x UNO (A168) - tarcza i podświetlenie „Wild”
CASIO x UNO (A168) – tarcza i podświetlenie „Wild”

Kolory te są strategicznie rozmieszczone wokół wyświetlacza cyfrowego, tworząc wciągający wizualnie i nostalgiczny wygląd. Obudowa jest wykończona szarą powłoką jonową, oferując elegancką i nowoczesną estetykę. Czarny pasek ze stali nierdzewnej pokrytej jonami uzupełnia obudowę, dodając odrobinę wyrafinowania zabawnemu projektowi.

Podświetlenie EL

Jednym z najbardziej urzekających elementów jest podświetlenie elektroluminescencyjne (EL). Po włączeniu na wyświetlaczu LCD pojawia się słowo „Wild”. Ta funkcja poprawia widoczność w warunkach słabego oświetlenia i wprowadza do projektu element interaktywny, nawiązując do emocji związanych z losowaniem dzikiej karty podczas gry.

Fantazyjny akcent w grawerze na tylnej części obudowy

Z tyłu zegarka dbałość o szczegóły pozostał niezmienna. Na tylnej obudowie wygrawerowane jest logo gry oraz zabawny układ kart z liczbami 1, 6 i 8 – odpowiadający numerowi modelu A168. Ten ukryty akcent dodaje element zaskoczenia i zachwytu, podobnie jak odkrycie specjalnej karty w talii.

Parametry techniczne są równie imponujące. Koperta ma wymiary 38,6 x 36,3 x 9,6 mm i waży 49 gramów. Koperta i ramka wykonane są z żywicy z chromowaną powłoką, natomiast pasek ze stali nierdzewnej z regulowanym zapięciem zapewniającym wygodne dopasowanie. Zegarek jest wodoodporny, dzięki czemu nadaje się do noszenia na co dzień.

CASIO x UNO (A168) - grawerunek na tylnej obudowie
CASIO x UNO (A168) – grawerunek na tylnej obudowie

Charakteryzuje się imponującą żywotnością baterii wynoszącą około 7 lat i jest zasilany baterią CR2016. Tarcza zegarka jest chroniona szkłem z żywicy, co zapewnia trwałość, a czarny pasek z powłoką jonową jest stylowy i wytrzymały. Zawiera stoper z czasem 1/100 sekundy i możliwością pomiaru do 59’59,99″ oraz różnymi trybami, w tym czasem, który upłynął, międzyczasem oraz czasem 1. i 2. miejsca.

Jest wyposażony w codzienny alarm i sygnał godzinowy, aby zapewnić punktualność. Elektroluminescencyjne podświetlenie podświetla wyświetlacz na niebiesko, poprawiając widoczność. Funkcja automatycznego kalendarza zapewnia dokładne datowanie, uwzględniając lata przestępne. Zegarek zachowuje dokładność ± 30 sekund na miesiąc i obsługuje formaty 12-godzinne i 24-godzinne, wyświetlając godziny, minuty, sekundy, PM, datę i dzień.

Specjalne opakowanie

Ten wyjątkowy zegarek jest dostępny w opakowaniu pod wspólną marką, co podkreśla współpracę, a jednocześnie uwzględnia zrównoważony rozwój. Opakowanie zawiera cztery kultowe kolory kart i jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, co odzwierciedla zaangażowanie w odpowiedzialność za środowisko.

Opakowanie zegarka CASIO x UNO A168WE
Opakowanie zegarka CASIO x UNO A168WE

Ten zegarek to coś więcej niż tylko gadżet – upamiętnia dwie kultowe marki z lat 70. Łączy w sobie nostalgię i zabawę związaną z grą karcianą z niezawodnym i stylowym designem zegarka, tworząc wyjątkowe i funkcjonalne akcesorium, które spodoba się zarówno miłośnikom zegarków, jak i fanom klasycznej gry karcianej. Ten specjalny zegarek w cenie 99,95 USD jest już dostępny do kupienia online.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CASIO | UNO | Yanko Design