„Black Doves” warto dodać do swojej listy seriali szpiegowskich!

Miłośnicy thrillerów szpiegowskich, już teraz dodajcie nowy thriller a Keirą Knightley na Netfliksie do swojej listy do obejrzenia!

Keira Knightley w „Black Doves” Netflix (2024)
Keira Knightley w „Black Doves” Netflix (2024)

Rok 2024 jest niezwykle obwity dla fanów emocjonujących thrillerów szpiegowskich. Wśród nowości, zarówno jeśli chodzi o już wydane tytuły (takie jak Za zasłoną, tyt. oryg. The Veil od FX), jak i seriale, które dopiero nadejdą – w tym 4. sezon serialu Kulawe Konie (tyt. oryg. Slow Horses) w Apple TV+ , Agencja (tyt. oryg. Agency) od Paramount+ i nowy dramat Black Doves (pol. Czarne gołębie) z Keirą Knightley, który pojawi się w serwisie Netflix.

Jako zagorzały fan tego gatunku będę pierwszym, który przyzna, że ​​Netflix nie może pochwalić się największymi osiągnięciami jeśli chodzi o dramaty szpiegowskie – dwa z niewypałów, które przychodzą mi na myśl, to Rekrut (tyt. oryg. The Recruit) i Fubar. Jednak gigant streamingowy ma również wystarczająco dużo takich seriali, które nawet da się obejrzeć, więc można mieć nadzieję w związku z najnowszą zapowiedzią z tego gatunku. Zwłaszcza z pierwszorzędną obsadą, w skład której wchodzą Knightley i Ben Whishaw czy Sarah Lancashire znana ze świetnej roli w serialach Happy Valley czy Julia.

W sześciodocinkowym Black Doves, stworzonym i napisanym przez Joe Bartona, Knightley wciela się w przyziemną matkę, żonę i zawodowego szpiega o imieniu Helen Webb. Jej mąż jest politykiem i przez dekadę Helen zdradzała swoje sekrety tajemniczej grupie, dla której pracuje, zwanej Black Doves.

Kiedy tajemniczy kochanek Helen, Jason, zostaje zamordowany, mistrzyni szpiegów Helen prosi jej starego przyjaciela (Whishawa), aby zapewnił jej bezpieczeństwo. Według Netflixa jest „uprzejmym zabójcą pijącym szampana”. Jednak po wypadnięciu z gry po nieudanej pracy z katastrofalnymi konsekwencjami wrócił do Londynu. Ponieważ przeszłość grozi, że go dogoni, jego zadaniem jest ochrona Helen, która bada, kto i dlaczego zabił Jasona.

Obsada „Black Doves” (2024, Netflix)
Obsada „Black Doves” (2024, Netflix)

Wspólnie wyruszają na misję, która doprowadzi ich do odkrycia ogromnego, powiązanego spisku. Takiego, który łączy mroczny podziemny świat Londynu z grożącym kryzysem geopolitycznym i prowadzi ich do kwestionowania kosztów wyborów moralnych, których dokonali.

Premiera serialu Black Doves nastąpi pod koniec tego roku. Możesz ustawić przypomnienie, aby otrzymać powiadomienie, gdy tytuł będzie dostępny na Netflixie.


➔ Gdzie oglądać serial „Black Doves” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Tudum | BGR