Apple zatwierdziło Epic Games Store na iPhone’a i iPada w UE

Firma Epic Games oskarżyła Apple o celowe opóźnianie procesu zatwierdzania jej sklepu z aplikacjami Unii Europejskiej, ale wczoraj popołudniu Apple już zatwierdziło Epic Games Store na iPhone’a i iPada.

Epic Games Store na iOS i iPadOS w UE

W swojej pierwotnej skardze spółka Epic Games podała, że ​​Apple dwukrotnie odrzucił jej wniosek ze względu na podobieństwa wyglądu platformy do sklepu App Store. W najnowszym wpisie w serwisie X firma Epic Games wyjaśniła: Firma Apple już dwukrotnie odrzuciła nasze zgłoszenie zatwierdzenia Epic Games Store, twierdząc, że wygląd i położenie przycisku „Zainstaluj” firmy Epic są zbyt podobne do przycisku „Pobierz” firmy Apple oraz że nasza etykieta „Zakupy w aplikacji” jest zbyt podobna do etykiety „Zakupy w aplikacji” w sklepie App Store.

Używamy tych samych konwencji nazewnictwa „Zainstaluj” i „Zakupy w aplikacji”, które są używane w popularnych sklepach z aplikacjami na wielu platformach, a Epic zapewniło, że przestrzega standardowych konwencji dotyczących przycisków w aplikacjach na urządzenia z systemami iOS. Firma wyjaśniła, że po prostu starała się stworzyć sklep zrozumiały dla użytkowników mobilnych, a ujawnianie zakupów w aplikacji jest najlepszą praktyką regulacyjną stosowaną obecnie we wszystkich sklepach.

Apple powiedziało agencji Reuters, że początkowe odrzucenia „nie miały nic wspólnego z aplikacją Fortnite producenta gier wideo, która otrzymała już zielone światło”.

Epic twierdzi, że jest na dobrej drodze do uruchomienia sklepu z aplikacjami w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W sklepie Epic Games Store będzie dostępna własna zawartość firmy Epic, w tym popularna gra Fortnite, a także wybranych partnerów zewnętrznych. Firma twierdzi, że udostępni dodatkowe szczegóły w okresie poprzedzającym premierę sklepu jeszcze w tym roku.

Firmy, w tym Epic i Spotify, skrytykowały opłaty i inne zasady zawarte w alternatywnych warunkach biznesowych Apple’a, sugerując, że gigant w dalszym ciągu nie przestrzega DMA. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska wydała wstępny wyrok, w którym stwierdziła, że ​​polityka Apple dotycząca przeciwdziałania sterowaniu jest naruszeniem, oraz formalnie prowadzi dochodzenie w sprawie opłaty za technologię podstawową i otaczających ją przepisów dotyczących rynku alternatywnych aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Reuters | Epic Games | 9TO5Mac