„Za zasłoną” – kobieta szpieg, tajemnice i napięcie!

Elisabeth Moss z zupełnie innej strony w nowym dramacie szpiegowskim „Za zasłoną”, którego nie można przegapić, od twórcy „Peaky Blinders”.

„Za zasłoną” FX (serial 2024)

Ci z nas, którzy nie mogą się doczekać nadchodzącego filmu Stevena Knighta Peaky Blinders, mogą w międzyczasie zadowolić się czymś w rodzaju nagrody pocieszenia. Przed wskrzeszeniem gangu Shelby’ego ze Small Heath Knight napisał także obiegający cały świat dramat szpiegowski zatytułowany Za zasłoną (tyt. oryg. The Veil) od FX, który zadebiutował na Hulu i w Disney+ wiosną tego roku.

Elizabeth Moss wciela się w rolę szpiega wplątanego w sieć tajemnic (wiem, wiem – jak to w thrillerze szpiegowskim) a serial opowiada „ zaskakującą i pełną napięcia relację pomiędzy dwiema kobietami, które prowadzą śmiertelną grę w prawdę i kłamstwa na drodze ze Stambułu do Paryża i Londynu.”

Nie zdradzając zbyt wiele, jedna z dwóch kobiet ma sekret, podczas gdy druga ma po prostu misję ujawnienia tego sekretu, zanim zginą tysiące istnień ludzkich.

„Mogę zmienić się w wszystko – stać się 100 nieznajomymi” – oznajmia agentka MI6 Imogen Salter (Moss) – nieco złowieszczo w pewnym momencie zwiastuna. Opisuje się ją jako „nieprzewidywalną” i „nieobliczalną”. Tymczasem wywiad odkrywa spisek mający na celu zabicie pół miliona ludzi, a cel Salter zostaje odnaleziony w obozie w pobliżu granicy z Turcją.

W CIA i francuskiej DGSE (francuskim odpowiedniku CIA) osoby zajmujące się sprawą muszą odłożyć na bok różnice i współpracować, aby zapobiec potencjalnej katastrofie. Trzymająca w napięciu akcja szpiegowska, podejrzane postacie, wspaniałe europejskie widoki – czego chcieć więcej?

Muszę przyznać, że przez ostatni rok mieliśmy mnóstwo seriali szpiegowskich z fantastycznymi kobietami w rolach głównych od Teheranu z Apple po Kleo na Netflixie. Jeśli chodzi o nowe seriale, w czerwcu na 63. dorocznym Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo zadebiutuje limitowany serial The Grey House – opowiadający o kręgu kobiecych szpiegów z czasów wojny secesyjnej, wyprodukowany przez Kevina Costnera.

Dzięki mocnej obsadzie, w skład której wchodzą nie tylko Moss, ale także Yumna Marwan, Dali Benssalah i Josh Charles, Za zasłoną wygląda na kolejny świetny dodatek do tej listy.

Nawiasem mówiąc, serial został również uznany za jeden z 12 najbardziej oczekiwanych nowych seriali w 2024 roku według serwisu IndieWire na podstawie samej obsady.

Oficjalny opis serialu „Za zasłoną”:

„Za zasłoną” to międzynarodowy thriller szpiegowski, ukazujący zaskakującą i napiętą relację między dwiema kobietami, które w drodze ze Stambułu do Paryża i Londynu grają w zabójczą grę prawdy i kłamstwa. Jedna z nich ma sekret, a druga misję jego ujawnienia, nim zginą tysiące ludzi.


➔ Gdzie oglądać serial „Za zasłoną” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska | BGR