„Wiadomości Google” zaktualizują stare czaty do wersji RCS po wprowadzeniu ich przez Apple’a

Aplikacja „Wiadomości Google” uaktualnia stare czaty międzyplatformowe, w tym czaty z użytkownikami iPhone’a, do standardu przesyłania wiadomości RCS.

iOS 18 - wsparcie wiadomości RCS
iOS 18 – wsparcie wiadomości RCS

To posunięcie następuje po tym, jak Apple ostatecznie zdecydował się dodać obsługę RCS do iMessage po latach oporu. W przeszłości czaty grupowe, w których uczestniczyli zarówno użytkownicy iPhone’a, jak i Androida, były automatycznie konwertowane do formatów SMS i MMS, którym brakowało zaawansowanych funkcji RCS. Jednak niedawny podział kodu APK w wersji beta aplikacji Wiadomości Google sugeruje, że te starsze rozmowy można przekształcić w czaty RCS.

Dwie flagi, nazwane bugle.enable_mms_group_upgrade_ui_home_screen i bugle.enable_mms_group_upgrade_ui_conversation_screen, zostały zidentyfikowane jako niezbędne do aktywowania tej funkcji aktualizacji.

Użytkownicy otrzymają wyskakujące powiadomienie z informacją: „Masz ulepszone czaty”, gdy konwersacja zostanie pomyślnie zaktualizowana. Zostaliby także poinformowani o korzyściach płynących z RCS, takich jak przesyłanie wyższej jakości zdjęć i filmów z reakcjami.

Obecnie obsługa RCS na iPhone’ach jest ograniczona do wersji beta systemu iOS 18 i oczekuje się, że zostanie szerzej wdrożona wraz ze stabilną wersją iOS 18 tej jesieni. Co ważne, to uaktualnienie do Wiadomości Google’a nie będzie ograniczone tylko do czatów z iPhone’ami, ponieważ może również usprawnić rozmowy między telefonami z Androidem, gdy jeden z uczestników nie korzysta z aplikacji kompatybilnej z RCS.

Chociaż ta funkcja nie jest jeszcze publicznie dostępna, stanowi znaczący krok w kierunku poprawy jakości przesyłania wiadomości między różnymi platformami. Jest to zgodne z ciągłymi wysiłkami Google’a mającymi na celu promowanie przyjęcia RCS i usprawnianie komunikacji między platformami.

Proces aktualizacji będzie automatyczny, a użytkownicy będą powiadamiani za pomocą wyskakujących komunikatów. Zapewniłoby to płynne przejście na RCS, umożliwiając użytkownikom korzystanie z jego zalet bez konieczności ręcznej interwencji.

Chociaż szczegółowe szczegóły wdrożenia i harmonogram pozostają niejasne, potencjalny wpływ tej aktualizacji jest znaczny. Mogłoby to poprawić jakość i funkcjonalność wiadomości dla milionów użytkowników prowadzących rozmowy między platformami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | AndroidAthority | PhoneArena