Pod iOS 17 nie ma jeszcze obsługi RCS, ale niektórzy widzą już ich oznaki

Dziwny błąd iPhone’a pod iOS 17 pokazuje, że wiadomości SMS wysyłane na telefony z Androidem zostały „Odczytane”, ale obsługa RCS działa na razie tylko pod iOS 18…

Plakietka „Odczytana” pod wiadomością SMS/RCS pod systemem iOS 17
Plakietka „Odczytana” pod wiadomością SMS/RCS pod systemem iOS 17

Mobilny system operacyjny iOS 18, który zostanie udostępniony jeszcze w tym roku, po raz pierwszy zapewni wparcie wiadomości RCS na iPhonie. RCS umożliwi użytkownikom iPhone’ów wysyłanie i odbieranie rozbudowanych wiadomości z użytkownikami urządzeń z Androidem i będzie działać podobnie do iMessage, ale niektóre osoby zgłaszają, że widzą zachowanie podobne do RCS również pod starszymi wersjami systemu iOS.

Potwierdzenia odczytu stanowią część specyfikacji RCS i są jedną z funkcji, której właściciele iPhone’ów już nie mogą się doczekać, rozmawiając ze znajomymi i rodziną korzystającymi z Androida. Jednak niektórzy twierdzą, że wiadomości SMS są już oznaczone jako „przeczytane”, nawet jeśli korzystają ze starszych wersji systemu operacyjnego iPhone’a – jeszcze przed udostępnieniem iOS 18.

Niektóre osoby zgłaszające takie doświadczenia twierdzą, że używają iOS 17, ale co dziwne, inne twierdzą, że doświadczyły tego samego już pod iOS 13, co sugeruje, że jest to bardziej błąd niż funkcja.

Nowy wpis na Reddicie zawiera zrzut ekranu z iPhone’a podobno z systemem iOS 17 wraz z tekstem „Odczytana” pod zielonym dymkiem. Taki status zaczął pojawiać się w wiadomościach w zeszłym tygodniu, a kolejni redditorzy również zgłaszają podobne zachowanie. Sam w różnych konwersacjach też zauważyłem tego typu oznaczenia – nawet takich z zeszłego roku.

Inni jednak twierdzą, że dzieje się to już od dłuższego czasu, co sugeruje, że być może Apple ma błąd, którego jeszcze nie wyeliminował, a nie jest to przedpremierowa konfiguracja RCS po stronie Apple’a, która przedostaje się na urządzenia z systemem iOS 17.

Jeśli chodzi o iOS 18, jest on obecnie dostępny w wersji beta dla programistów, a publiczny program beta zostanie udostępniony jeszcze w tym miesiącu. Ostateczna wersja spodziewana jest jednak dopiero we wrześniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore