Recenzja Logitech Keys-To-Go 2: cienka klawiatura bezprzewodowa idealna w podróży

Ma niecałe 9 cm grubości i obsługuje łączność z wieloma urządzeniami, działa niemal z każdy tabletem, laptopem czy smartfonem.

Logitech Keys-To-Go 2 - sprawdzamy w działaniu

W podróży bezprzewodowa myszka jest koniecznością, jednak nie wszyscy myślą w ten sam sposób o klawiaturze, ponieważ większość urządzeń tego typu jest nadal zbyt duża lub obarczona poważnymi kompromisami w zamian za wagę lub rozmiar. Ale wydaje się , że w klawiaturze Keys-To-Go 2 firmy Logitech udało się stworzyć kompaktowy i estetyczny design dla przenośnego akcesorium do pisania, które zmieści się w każdej torbie, czy plecaku. Klawiaturę można sparować z niemal każdym urządzeniem, jakie tylko przyjdzie Ci do głowy.

Najważniejsze cechy klawiatury Keys-To-Go 2

design

Ultraprzenośna klawiatura zaprojektowana z dbałością i elegancją.

36 miesięcy

Klawiatura działa nawet 3 lata na 2 bateriach pastylkowych!

uniwersalna

Odporne na niewielką ilość wilgoci, podczas deszczu i intensywnego treningu.

Bluetooth 5.2

 Przełączanie się miedzy 3 dowolnymi urządzeniami podłączonymi z klawiaturą przez Bluetooth.

Projekt i funkcje klawiatury Keys-To-Go 2

Osoby często podróżujące lub pracujące w najrozmaitszych miejscach – a pogoda ku temu teraz szczególnie sprzyja! – nie chcą nosić ze sobą ciężkiego plecaka czy bagażu, dlatego często decydują się na korzystanie poza domem z tabletu, na przykład iPada firmy Apple.

Niestety akcesoria do iPada, w tym klawiatury, choć bardzo wygodne i dobrze wykonane, kosztują prawie tyle co tablet. Klawiatury bezprzewodowe innych firm, które dostępne są na rynku są tańsze, ale zajmują sporo miejsca, lub są nieporęczne. Logitech postanowił stworzyć własną alternatywę, która jest funkcjonalna, i najbardziej kompaktowa jak się da, a przy tym nie kosztująca fortuny.

Mowa o klawiaturze Keys-To-Go 2, która waży zaledwie 222 gramów a w najgrubszym miejscu mierzy maksymalnie 8,97 cm. Otrzymujemy zatem klawiaturkę o wymiarach 25 ✕ 10,5 cm, która spokojnie może nam towarzyszyć w podróży czy podczas wypadu za miasto na rowerze – zmieści się do plecaka, czy torby i nawet jej nie poczujemy.

Logitech Keys-To-Go 2 - klawiatura przenośna do iPada i tabletów z Androidem
Logitech Keys-To-Go 2 – klawiatura przenośna do iPada i tabletów z Androidem

Klawiatura idealnie nadaje się do parowania z mniejszymi urządzeniami, takimi jak iPad, składany smartfon a nawet laptop. Jest też zaskakująco wszechstronna, pomimo że na tak cienkiej klawiaturze nie ma zbyt wiele miejsca na fantazyjne przełączniki i dodatkowe klawisze. Ale Logitech jakimś sposobem znalazł wystarczająco dużo miejsca na skok klawiszy nożycowych wynoszący 1,1 mm , przy odstępie między środkami klawiszy wynoszącym 18 mm.

W połączeniu z gumowymi podkładkami pod klawiszami uzyskujemy przyjemne wrażenia podczas pisania, które nie odbiegają zbytnio od tego, co zapewnia nowoczesny MacBook. Trzeba przyznać, że naciśnięcie jest nieco bardziej miękkie i gąbczaste, ale w przypadku czegoś tak małego jest to zrozumiałe.

Doceniam również to, że pomimo swoich rozmiarów klawiatura podróżna Keys-To-Go 2 nadal oferuje pełny rząd skrótów zwiększających produktywność, takich jak głośność, jasność, odtwarzanie/pauza, a nawet charakterystyczny dla firmy Logitech klawisz emoji. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna podczas używania klawiatury z telefonem lub tabletem.

Pełny rząd ze skrótami klawiszowymi na klawiaturze Logitech Keys-To-Go 2
Pełny rząd ze skrótami klawiszowymi na klawiaturze Logitech Keys-To-Go 2

W lewym górnym logu zamieszczono 3 klawisze Easy-Switch, które umożliwiają przełączanie się klawiatury Bluetooth pomiędzy maksymalnie trzema urządzeniami za pomocą jednego dotknięcia. Może to być smartfon, laptop, tablet z Androidem lub iPad albo komputer.

Keys-To-Go 2 ma także zintegrowaną pokrywę magnetyczną, którą można obrócić o 360 stopni pod spód, aby zapewnić klawiaturze bardziej ergonomiczny kąt podczas pisania. Dodatkowo etui chroni dość dobrze klawisze przed zanieczyszczeniami z plecaka lub torby – dzięki temu w szczeliny nie dosają sie okruchy, kurz, czy fragmenty tkaniny naszej torby.

Keys-To-Go 2 - bezproblemowa współpraca nawet 3 urządzeniami (tabletem, smartfonem i komputerem)
Keys-To-Go 2 – bezproblemowa współpraca nawet 3 urządzeniami (tabletem, smartfonem i komputerem)

Klawiatura jest dostępny w trzech kolorach: liliowym, jasnoszarym i grafitowym. Sprzedawana jest w dwóch wariantach:

  • Keys-To-Go 2 uniwersalnym (dla wszystkich systemów operacyjnych Android, ChromeOS, Windows, iPadOS, iOS i MacOS)
  • Keys-To-Go 2 for iPad przeznaczonym dla urządzeń mobilnych firmy Apple: iPhone’a i iPada (iPadOS, iOS i macOS).
Logitech Keys-To-Go 2 w wersji uniwersalnej (3 kolory) i dla iPada (2 kolory)
Logitech Keys-To-Go 2 w wersji uniwersalnej (3 kolory) i dla iPada (2 kolory)

Keys-To-Go 2 współpracuje z praktycznie każdym gadżetem, który warto zabrać ze sobą w podróż. Współpracuje z systemami Windows, Android, macOS, iOS, iPadOS, a nawet ChromeOS. Ponadto do wyboru są dwa różne układy: uniwersalny układ dla wszystkich systemów operacyjnych i taki, który jest dostosowany do urządzeń Apple’a.

Logitech Keys-To-Go 2 różnice w układach klawiszy w wersji uniwersalnej i dla iPada (urządzeń Apple'a)
Logitech Keys-To-Go 2 różnice w układach klawiszy w wersji uniwersalnej i dla iPada (urządzeń Apple’a)

Szkoda jednak, że Logitech nie dołączył jakiejś wbudowanej podpórki do podparcia dowolnego urządzenia mobilnego, do którego podłączona jest klawiatura. Logitech podobno tłumaczyło to tym, że z przeprowadzonych ankiet wśród klientów dowiedzieli się, że większość osób potrzebujących podstawki ma już ją przymocowaną do obudowy telefonu lub tabletu. Ale jako ktoś, kto nie cierpi obudów i nie chce zajmować się mnóstwem dodatków, myślę, że dodanie stojaka do klawiaturze nadal byłoby cenne – nie musielibyśmy zabierać ze sobą w podróż dodatkowego akcesorium.

Żywotność baterii klawiatury Keys-To-Go 2

Logitech twierdzi, że Keys-To-Go 2 będzie działać do 36 miesięcy na tych dwóch bateriach, ale rzeczywiste osiągnięcia będą się znacznie różnić w zależności od tego, jak często jej będziesz używać. Dzieje się tak, ponieważ liczba ta opiera się na założeniu, że używasz klawiatury tylko przez dwie godziny dziennie, co nie jest zbyt intensywnym użytkowaniem, ale ma sens w przypadku czegoś, co prawdopodobnie nie jest Twoją podstawową klawiaturą do pracy.

Potencjalnie większym problemem jest to, że Keys-To-Go 2 wykorzystuje parę jednorazowych baterii pastylkowych, a nie akumulator. Ponadto, aby uzyskać dostęp do baterii, należy odkręcić dwie śruby Torx, co może stanowić problem, jeśli klawiatura ulegnie uszkodzeniu podczas podróży.

W idealnym świecie Keys-To-Go 2 mogłoby obsługiwać również ładowanie przez USB-C. Jednak biorąc pod uwagę jej wymiary, znalezienie miejsca na jakikolwiek port mogło być niezwykle trudne.

Specyfikacja techniczna

WYMIARYwysokość: 250 mm
szerokość: 105 mm
głębokość: 4,35–8,97 mm
waga: 222 g
KLAWISZEklawisze o skoku 18 mm
klawisze z mechanizmem nożycowym 1 mm
ZGODNOŚĆ Z SYSTEMAMIAndroid 12.0 lub nowszy
ChromeOS
Windows 10 lub nowszy
iPad OS 17 lub nowszy
iOS 17 lub nowszy
MacOS 14 lub nowszy
ŁĄCZNOŚĆPołączenie za pomocą technologii Bluetooth Low Energy (BLE).
Klawisze Easy-Switch umożliwiają podłączenie nawet 3 urządzeń i łatwe przełączanie się między nimi.
ZASILANIEZasilanie wymiennymi bateriami pastylkowymi 3-letnia żywotność baterii – w przypadku nieprzerwanego pisania przez 2 godziny dziennie. Żywotność baterii zależy od intensywności użytkowania i warunków pracy komputera.
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIAklawiatura Keys-To-Go 2
baterie (2 baterie pastylkowe)
dokumentacja

Ekologiczny wybór

  • Grafitowy plastik: 36% materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego. Nie dotyczy opakowania, obwodów drukowanych (PCB)
  • Jasnoszary plastik: 36% materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego. Nie dotyczy opakowania, obwodów drukowanych (PCB)
  • Liliowy plastik: 33% materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego. Nie dotyczy opakowania, obwodów drukowanych (PCB)
  • Wspornik klawiatury: Niskoemisyjne aluminium
  • Opakowanie papierowe: FSC-certified

Dla kogo jest Keys-To-Go 2?

Keys-To-Go 2 to akcesorium raczej niszowe. Wymienne akumulatory oraz brak portów do ładowania i łączności przewodowej oznaczają, że nie może to być Twoja główna klawiatura w domu. A jej cieniutka budowa oznacza, że ​​pisanie na dłuższą metę nie jest tak wygodne, jak na klawiaturze stacjonarnej.

Jednak najnowszy gadżet podróżny firmy Logitech doskonale sprawdzi się jako lekki i wygodny towarzysz podczas podróży – szczególnie do tabletu, w tym iPada. Jest supercienka, superlekka i ma fajne etui magnetyczne, które chroni ją podczas transportu.

Działa z wieloma urządzeniami i systemami operacyjnymi i choć korzystanie z baterii pastylkowych nie jest rozwiązaniem idealnym, żywotność baterii sprawia, że jest wystarczająco długa, aby ich wymiana była stosunkowo rzadkim problemem.

👍👎
elegancki i kompaktowy designbrak wbudowanej podpórki przytrzymującej tablet lub smartfon
długi czas pracy baterii na jednym ładowaniupokrywa baterii pastylkowych przykręcona śrubkami Torx
zgodna ze wszystkim głównym i systemami operacyjnymi
zintegrowana pokrywa
szybkie i łatwe przełączanie między urządzeniami (do 3)

Dzięki dwóm układom (dla urządzeń firmy Apple i uniwersalnym), możliwości podłączenia wielu urządzeń i cenie wynoszącej zaledwie ok. 400 zł, Keys-To-Go 2 to świetny i opłacalny wybór dla osób często podróżujących, szukających czegoś odpowiedniego na kolejny wypad, nie dłuższy niż 3 lata :)

Logitech Keys-To-Go-2 - polecane przez mobiRANK.pl

Gdzie i za ile kupić?

Obecnie klawiaturę podróżną Keys-To-Go 2 można kupić od 419 zł w oficjalnym sklepie Logitech lub w popularnych sklepach z elektroniką. Porównaj aktualne ceny na Ceneo:

Jeśli kupisz słuchawki skorzystając z naszego linku powyżej, otrzymamy niewielką prowizję. Dziękujemy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: opracowanie własne | artykuł partnerski