Możesz zapłacić za umieszczenie wirtualnego domu na mapie Snapchata

Pojawią się też inne nowe funkcje, które również wydają się przydatne, takie jak nanosnapy trwające krócej niż sekundę.

Wirtualne domy na Snapchacie

Abonenci Snapchata Plus otrzymują nową funkcję, która pozwala zaprojektować własny wirtualny dom i zaprezentować go na Snap Mapie. Możesz zobaczyć swój dom w dowolnym momencie, odwiedzając mapę, podobnie jak każda osoba, której udostępnisz swoją lokalizację.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Snapchat wkrótce umożliwi Ci edycję wysłanej wiadomości

Opcje dostosowywania obejmują zarówno szare chaty, jak i ekstrawaganckie wielopiętrowe siedziby i zamki. Zasadniczo pozwala zaprezentować swoją lokalizację w bardziej atrakcyjny sposób niż martwe, szare prostopadłościenne struktury, które zwykle wypełniają mapę. W tej chwili nie ma zbyt wielu innych narzędzi, z wyjątkiem zapewnienia członkom Snapchata Plus czegoś dodatkowego, aby uzasadnić kolejną subskrypcję mediów społecznościowych w ich miesięcznym budżecie.

Ale może to przejście do czegoś więcej? Wyobrażam sobie doświadczenie AR na wzór Pokémon Go, z tą różnicą, że jest to bardziej Animal Crossing i możesz pobawić się w dekoratora wnętrz, zaprosić znajomych na szybki przegląd mebli lub imprezę z oglądaniem Snapa. W każdym razie zabawniej jest opowiadać o swoim bogactwie społecznym niż pokazywać niebieski znacznik wyboru.

Użytkownicy Snapchata premium wkrótce będą mogli także zobaczyć, jak ich zwierzaki towarzyszą Bitmoji podczas pisania na czacie, a także będą mogli publikować krótkie snapy, które wygasają w ułamku sekundy (tak szybko, jak 0,10 sekundy).

Nowy filtr AI na Snapchacie, zamieniający Cię w 5-letnie dziecko
Nowy filtr AI na Snapchacie, zamieniający Cię w 5-letnie dziecko

Wszyscy użytkownicy otrzymają „lustro”, które pozwoli przeglądać się za pomocą aparatu do selfie w telefonie podczas dostosowywania Bitmoji. Pojawiają się także nowe filtry AI, w tym takie, które na nowo wyobrażają Cię jako pięciolatka – co w rzeczywistości może być przydatne dla kogoś, kto z niefortunnych powodów nie ma zdjęć siebie jako małego dziecka.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Snap | the Verge