Apple Watch Series 10 może jednak nie zostać radykalnie przeprojektowany

Apple Watch Series 10 może wyglądać znajomo, a Apple może wprowadzić tylko drobne zmiany w wielkości ekranów.

Apple Watch design (ikona ze znakiem zapytania na ekranie zegarka)

W ciągu ostatniego roku wiele doniesień sugerowało, że Apple pracuje nad zupełnie nowym projektem Apple Watcha, określanym jako Apple Watch X. Ponieważ Apple Watch w 2024 roku skończy 10 lat, wierzono, że seria 10 otrzyma nowy design. Jednak najnowsze doniesienia na temat przyszłości Apple Watcha zdają się dementować te doniesienia – to zła wiadomość dla tych, którzy liczyli na poważniejsze zmiany w tegorocznych modelach.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Co dalej z Apple Watchem? Oto 3 rzeczy, których możemy się spodziewać

Według raportu Bloomberga z zeszłego roku Apple Watch X będzie „największą jak dotąd modernizacją” Apple Watcha. Plotki sugerują, że nowy projekt sprawi, że produkt będzie cieńszy, a także wprowadzi nowy system paska magnetycznego, który może spowodować zerwanie kompatybilności z obecnymi paskami do zegarków.

Przeprojektowanie Apple Watcha zostało również potwierdzone przez inne źródła, chociaż niektórzy analitycy, a nawet Bloomberg wspominali o możliwości przesunięcia nowego projektu na 2025 rok ze względu na jego złożoność.

Koncepcja zegarka Apple Watch X od Wordsmattr
Koncepcja zegarka Apple Watch X od Wordsmattr

W zeszłym tygodniu rzekome schematy Apple Watch Series 10 opublikowane przez 91mobiles ujawniły, że nowy projekt może nie być tak radykalny, jak sugerowały pierwsze plotki. Dzieje się tak dlatego, że wyciekły projekt wygląda prawie identycznie jak obecne modele Apple Watcha, z wyjątkiem większego rozmiaru.

Nieoficjalne projekty CAD Apple Watch Series 10 (Apple Watch X)
Nieoficjalne projekty CAD Apple Watch Series 10 (Apple Watch X) | fot. 91mobiles

Apple Watch Series 10 CAD

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że rozmiary Series 10 wzrosną odpowiednio z 41 mm i 44 mm do odpowiednio 45 mm i 49 mm. Zostało to potwierdzone na schematach, które wyciekły… ale znowu nie ma nic o radykalnie nowym projekcie. Po prostu miały by to być większe zegarki Apple Watch. Aby dodać oliwy do ognia, oto co powiedział w niedzielę Mark Gurman z Bloomberga: Tegoroczna trzecia generacja Apple Watch Ultra będzie miała mniej więcej taki sam wygląd jak oryginał, a pozostałe modele zegarków nadal przypominają serię 4 zaprezentowaną w 2018 roku.

Choć Apple Watch Ultra 3 zachowujący ten sam design nie będzie zaskoczeniem, wydaje się, że modele z Serii 10 będą wyglądać podobnie do modeli z obecnej serii.

Czy Apple odrzuci nowy projekt Apple Watch X?

Trudno powiedzieć, co się w tym momencie wydarzyło. Być może pogłoski o radykalnie nowym designie Apple Watcha od początku były błędne, a może Apple na razie z niego zrezygnowało ze względu na problemy w jego produkcji. Albo projektanci firmy po prostu uznali, że Apple Watch jest już wystarczająco dobry taki, jaki jest i nie ma powodu, aby go drastycznie zmieniać.

Modele zegarków Apple Watch od 2014 do 2024

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy pogłoski na temat przeprojektowanego zegarka Apple Watch są błędne. W 2021 roku pojawiło się wiele przecieków na temat „płaskiego” Apple Watch Series 7. Jednak Series 7 wygląda podobnie jak poprzednie modele Apple Watcha, ale jest większy i ma cieńsze ramki wokół wyświetlacza.

Jak zmieniały się wielkości ramek i ekranów Apple Watcha?
Jak zmieniały się wielkości ramek i ekranów Apple Watcha?

Choć nowy projekt Apple Watcha byłby z pewnością interesujący, może to być pozytywna informacja sla tych, którzy będą chcieli wykorzystać obecne paski do zegarków w nowej serii 10.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO9Mac