Inteligentna wtyczka INSPELNING od Ikei pokaże zużycie energii

Wkrótce może zostać wprowadzona na rynek nowa inteligentna wtyczka INSPELNING IKEA do śledzenia zużycia energii w domu.

INSPELNING - inteligentna wtyczka od IKEA

Szwedzka sieć sklepów IKEA może wkrótce wypuścić na rynek nową inteligentną wtyczkę o nazwie INSPELNING. Urządzenie zostało zaprezentowane na początku tego roku i od tego czasu pojawiło się w aplikacji IKEA Home Smart. Funkcje obejmują śledzenie zużycia energii i możliwość tworzenia harmonogramu.

Produkt został po raz pierwszy zauważony w zgłoszeniu FCC pod koniec ubiegłego roku wraz z TRETAKT, które zostało wprowadzone na rynek UE w marcu tego roku. IKEA oficjalnie ogłosiła INSPELNING w maju, sugerując, że wypuści produkt na rynek w październiku 2024 roku.

Jednak INSPELNING został niedawno zauważony przez Smarthome Assistant w IKEA Home smart. Produkt mógł zostać dostarczony w aplikacji z wersją 1.28.0 dla Androida lub wersją 1.34.0 dla iOS-a, która została wypuszczona odpowiednio 20 i 26 czerwca br. Informacje o wydaniu najnowszego oprogramowania sprzętowego nie wspominały o dodaniu inteligentnej wtyczki – pojawiła się informacja tylko o tym, że nowa wersja aplikacji dodaje poprawki i ulepszenia.

INSPLENING umożliwia śledzenie zużycia energii w aplikacji Home Smart Ikei. Jest to funkcja, którą klienci już testują w Szwecji. Warto zauważyć, że do tej funkcji potrzebna będzie również bramka DIRIGERA.

Ikea Home Smart - Energy Insights
Ikea Home Smart – Energy Insights

Obydwa modele umożliwiają zdalne sterowanie wtyczką poprzez aplikację lub za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa. Ponadto można skonfigurować harmonogram automatyzacji. Nie jest jasne, czy IKEA przyspieszy wprowadzenie na rynek inteligentnej wtyczki INSPELNING i ile będzie ona kosztować. Dla porównania, TRETAKT kosztuje 29,99 zł lub 49,99 zł z pilotem w zestawie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA Newsroom | Notebook Check