Ten inteligentny pierścień oferuje więcej niż tylko standardowe funkcje zdrowotne i sportowe – w przeciwieństwie do wielu innych podobnych urządzeń do noszenia, obsługuje też sterowanie gestami i jest wyposażony w moduł NFC do płatności zbliżeniowych.

Urządzenia zwane inteligentnymi pierścieniami (ang. Smart Ring), to kolejny gadżet, który dostępny jest jako nowa kategoria produktu u różnych producentów. Zakres funkcji inteligentnych pierścieni zwykle skupia się w dużej mierze na technologii czujników, a tym samym na śledzeniu najważniejszych danych dotyczących naszego zdrowia i kondycji. Z kolei nowy Y-RING od RTECH ma posiadać dodatkowe funkcje, które znacząco poszerzają zastosowanie pierścienia w życiu codziennym.
➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Obecne inteligentne pierścienie to głupi gadżet
Ten model jest wyposażony w moduł NFC, dzięki czemu urządzenie do noszenia będzie można wykorzystywać do płatności zbliżeniowych. Oznacza to, że smartfon lub karta kredytowa może pozostać w kieszeni przy kasie. Funkcja nie ogranicza się tylko do płatności, na przykład inteligentne zamki do drzwi można by było szczególnie łatwo otworzyć i to tylko za pomocą pierścienia.
Pierścień posiada także specjalne sterowanie gestami, które pozwala na sterowanie odtwarzaniem muzyki np. dwukrotnym dotknięciem palca, robienie zdjęć czy przewracanie strony podczas czytania e-booka.
Kolejnym ważnym aspektem pierścienia jest jego wysoka trwałość: zewnętrzna część pierścienia jest wykonana z tytanu i zgodnie ze specyfikacją Y-RING jest wodoodporny do ciśnienia testowego 10 ATM i można go nosić podczas pływania.
Posiada także czujnik temperatury, czujnik tętna i czujnik przyspieszenia, a podobno możliwy jest również pomiar nasycenia krwi tlenem. Można analizować poziom stresu i jakość snu. Wreszcie mówi się, że żywotność baterii wynosi niemal tydzień.
Pierścień jest obecnie dostępny na Kickstarterze w cenie zaczynającej się od 179 dolarów, co nie jest wygórowaną ceną. Wysyłka pierścienia ma nastąpić we wrześniu tego roku, jednak potencjalni darczyńcy powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka finansowego związanego ze wspieraniem kampanii crowdfundingowych, które mogą nie dojść do skutku!
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: RTECH | NotebookCheck