Google udostępnia Gemini AI nastoletnim uczniom w ponad 100 krajach

Google udostępniło swojego chatbota opartego na sztucznej inteligencji Gemini nastoletnim uczniom w ponad 100 krajach.

Google Gemini AI dla uczniów
Google Gemini AI dla uczniów

Firma ogłosiła to dzisiaj we wpisie na blogu, w którym opisała, w jaki sposób Gemini sprawi, że nauka stanie się bardziej osobista i wciągająca dla uczniów oraz w jaki sposób będzie ona dostępna bezpłatnie dla szkół. W swoim ogłoszeniu firma oświadczyła, że ​​nawiązała współpracę z ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa i rozwoju dzieci, aby zapewnić odpowiedzialne korzystanie z Gemini w szkołach.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób pomoże to uczniom w nauce, podany przykład to sposób, w jaki uczniowie mogą rozmawiać z Gemini, aby uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji lub dowiedzieć się więcej na temat, który ich interesuje. Gemini może również przekazywać spersonalizowane informacje zwrotne na temat pracy uczniów i pomóc im zidentyfikować obszary, w których muszą się poprawić.

Na przykład, jeśli uczeń pisze pracę, Gemini może pomóc mu poprawić gramatykę, ortografię i przejrzystość pisania. Ogólnie rzecz biorąc, Gemini może być cenną pomocą dla uczniów, którzy chcą dowiedzieć się więcej i poprawić swoje wyniki w nauce.

Poniższy film zostanie pokazany uczniom, gdy po raz pierwszy uzyskają dostęp do Gemini, ucząc ich, jak odpowiedzialnie z niego korzystać:

Oprócz Gemini Google dodaje także szereg innych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji do Chromebooków i Google Workspace for Education. Narzędzia te obejmują opcję Czytaj razem w klasie, która pomaga uczniom doskonalić umiejętności czytania; Google Classroom, który ułatwia nauczycielom tworzenie i prowadzenie lekcji; oraz Google Vids, które pomagają uczniom tworzyć atrakcyjne filmy.

Oto niektóre z kluczowych funkcji nowych narzędzi Google dla edukacji opartych na sztucznej inteligencji:

  • Gemini: Chatbot, który może pomóc uczniom w nauce na różne sposoby.
  • Czytaj dalej w klasie: pomaga uczniom doskonalić umiejętności czytania.
  • Google Classroom: ułatwia nauczycielom tworzenie i prowadzenie lekcji.
  • Google Vids: pomaga uczniom tworzyć wciągające filmy.
  • Program nauczania umiejętności korzystania z mediów: pomaga uczniom nauczyć się bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po Internecie.

Google twierdzi, że stara się także pomagać uczniom zachować bezpieczeństwo w internecie. W rezultacie firma opracowała nowy program nauczania umiejętności korzystania z mediów, we współpracy z czołowymi ekspertami, takimi jak Krajowe stowarzyszenie na rzecz edukacji w zakresie umiejętności korzystania z mediów (NAMLE, skrót od National Association of Media Literacy Education), który pomaga uczniom nauczyć się bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się online. Ten program nauczania obejmuje szeroki zakres tematów, w tym sposoby identyfikowania wiarygodnych źródeł informacji, unikania oszustw w internecie i okazywania szacunku innym w sieci.

Google dla Edukacji

Nowe narzędzia Google’a dla edukacji oparte na sztucznej inteligencji to obiecujący krok naprzód w wykorzystaniu technologii do poprawy uczenia się i mogą naprawdę zmienić życie uczniów na całym świecie. To niesamowite, jak wiele informacji jest obecnie dostępnych dla uczniów, bezpośrednio w zasięgu palców. Jedynym wyzwaniem jest obecnie zapewnienie prawidłowego i uczciwego korzystania z tych narzędzi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: New AI tools for Google Workspace for Education | Updates on how we’re using AI to support students and educators