Aplikacja YouTube może wreszcie otrzymać wyłącznik czasowy

Być może już wkrótce doczekamy się w aplikacji YouTube tak prostej funkcji jak możliwość wyłączenia odtwarzania po określonym czasie.

Ekran aplikacji YouTube

Nie ma nic lepszego niż włączenie podcastu w łóżku i ustawienie wyłącznika czasowego, aby po chwili przestał być odtwarzany. To w zasadzie oznacza (przynajmniej dla mojego mózgu), że czas spać. Jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której Twój telefon nie będzie musiał odtwarzać odcinka podcastu za odcinkiem przez całą noc.

➔ CZYTAJ TEż: YouTube ukróca kupowanie subskrypcji Premium w fałszywych lokalizacjach

Jednak aplikacja YouTube nie ma jeszcze tej prostej i przydatnej funkcji. Co ciekawe w YouTube Music ta funkcja jest obecna, podobnie jak w Spotify. A teraz ludzie z Android Authority i ekspert ds. aplikacji AssembleDebug zagłębili się w kod aplikacji YouTube i odkryli odniesienia do wyłącznika czasowego.

Odniesienia wskazują, że ta funkcja jest już w przygotowaniu dla aplikacji YouTube i została znaleziona w wersji 19.25.33 dla Androida. Wygląda na to, że umożliwi ustawienie godzin i/lub minut pozostałych do zatrzymania odtwarzania. Minutnik może być również wyświetlany jako powiadomienie.

Będziemy także mieć możliwość zresetowania licznika czasu lub kliknięcia Gotowe, aby oglądać lub słuchać dalej, dzięki czemu zawsze będzie można zatrzymać odliczanie do wyłączenia, jeśli będziemy chcieli kontynuować oglądanie lub słuchanie.

Odniesienia do funkcji sleep_timer w aplikacji YouTube
Odniesienia do funkcji sleep_timer w aplikacji YouTube | fot. Android Authority

Na razie funkcja ta jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest jasne, kiedy zostanie oficjalnie uruchomiona. Użytkownicy musieli uciekać się do korzystania z aplikacji innych firm na Androida lub ogólnosystemowego timera na iPhone’a, aby YouTube przestał odtwarzać się automatycznie po pewnym czasie.

Byłoby też wspaniale, gdyby wyłącznik czasowy miał również opcję zatrzymania odtwarzania na „końcu filmu”, tak jak w przypadku „końca utworu” w YouTube Music.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Authority | Phone Arena