Uniwersalny pilot Haptique RS90 firmy Cantata może sterować Twoim inteligentnym domem

Haptique RS90 i RS90X wyglądają jak uniwersalne piloty do inteligentnego domu naszych marzeń, a już dziś można zarezerwować go na Kickstarterze.

Uniwersalny pilot Haptique RS90 i RS90X firmy Cantata

Uniwersalne piloty mogą mieć swoje drugie życie, jeśli urządzenia takie jak Haptique RS90 i RS90X firmy Cantata rzeczywiście pojawią się na rynku i będą tak dobre, jak je reklamują. Podłączony pilot ma pełnić funkcję wszechstronnego kontrolera inteligentnego domu, ale na razie jest to jedynie nadzieja na Kickstarterze. Obecnie przewidywany termin wysyłki urządzeń to sierpień 2024 roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Pilot Remote 3 z wyświetlaczem do sterowania TV i urządzeniami smart home

To, co odróżnia to urządzenie od małej konkurencji, to fakt, że nie wymaga bramki. Aby zadziałał, nie będziesz potrzebować oddzielnego urządzenia podłączonego do telewizora ani wzmacniaczy podczerwieni. Jest wyposażony w stację ładującą i stosunkowo pojemny, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala z systemem operacyjnym Android. Wyświetlacz znajduje się nad zestawem 24 podstawowych fizycznych przycisków do nawigacji i sterowania wszystkim, w tym jednym inicjującym do sterowania głosowego.

Oprócz kompatybilności z ponad 3000 tradycyjnych urządzeń wyposażonych w podczerwień, takich jak telewizory, projektory, odtwarzacze Blu-ray i amplitunery A/V, elegancki RS90 w kształcie telefonu ma Wi-Fi i Bluetooth do łączenia się z nowszymi urządzeniami i platformami inteligentnego domu ( i ostatecznie nawet PS5).

Cantata obiecuje wczesną obsługę integracji inteligentnego domu z urządzeniami popularnych marek, takich jak Philips Hue i Sonos, koncentratorami i platformami innych firm lub innymi platformami typu open source, takimi jak Samsung SmartThings, Homey i Home Assistant, a także bezpośrednią kontrolę nad usługami internetowymi jak Spotify i Netflix. To dodatek do amplitunerów takich jak Yamaha i Denon, a także popularnych urządzeń do przesyłania strumieniowego, takich jak Amazon Fire TV Stick, Nvidia Shield TV, Apple TV i Roku.

Cantata ma nadzieję, że Haptique RS90 wypełni znaczną lukę pozostawioną na rynku uniwersalnych urządzeń sterujących (i naszych sercach), gdy Logitech porzucił tę kategorię i stworzył zupełnie nową niszę biznesową.

Uniwersalny pilot Haptique RS90 firmy Cantata
Uniwersalny pilot Haptique RS90 firmy Cantata

Można sterować najprostszymi funkcjami soundbara, telewizora, urządzeń do przesyłania strumieniowego, a nawet konsoli Xbox Series X/S za pomocą jednego magicznego pilota LG (głównie dzięki HDMI-CEC). Tylko w wyjątkowych sytuacjach potrzebujesz osobnych pilotów, np. gdy musisz zrobić coś bardziej konkretnego. Ale to zmienia się, jeśli masz dziesiątki innych inteligentnych urządzeń domowych lub bardziej skomplikowaną konfigurację A/V z elementami różnych marek, ale smartfon i aplikacje również wystarczająco dobrze wypełniają te luki.

Pilot Cantaty nie jest pierwszy w tej zaniedbanej niszy. Konkurenci tacy jak Sofabaton sprzedają już uniwerslane piloty, które sięgają poza barierę podczerwieni, ale podobno nie są one tak wszechstronne, jak RS90. Inne (takie jak wczesna konfiguracja Caavo) są często drogie, skomplikowane, wymagają huba lub w inny sposób ograniczają się do wybranych branż.

Celem Haptique RS90 jest rozwiązanie tego wszystkiego. Myśl, że może odpowiednio służyć jako kompleksowe centrum inteligentnego domu, brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, biorąc pod uwagę, że jest już trochę w tyle – na przykład brakuje mu wsparcia Matter. Obecnie możesz przekazać 240 euro (około 258 dolarów) na nowego ulubieńca z Kickstartera, ale z aukcji wynika, że ​​jego cena detaliczna zacznie się od 360 euro (około 387 dolarów), gdy wyczerpią się zamówienia w przedsprzedaży.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cantata | The Verge