E-Skin Anycolor to alternatywa dla e-papieru

E-Skin Anycolor firmy NanoBrick to kolorowy wyświetlacz niskoenergetyczny, który może być alternatywą dla papieru elektronicznego.

E-Skin Anycolor od NanoBrick

Dlaczego wyświetlacze e-ink muszą wyglądać tak samo nudno w odcieniach szarości? Czy nie mogą być dostępne w innych monochromatycznych opcjach kolorystycznych? NanoBrick podjęło to wyzwanie i zaprojektowało E-Skin Anycolor w oparciu o technologię EDP. Ta innowacja pozwala użytkownikowi uzyskać elastyczność w zakresie otrzymania e-papieru w dowolnym odcieniu z możliwością dostosowania rozmiaru i kształtu.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Pierwsze e-papierowe rozkłady jazdy w Warszawie

Jeśli przyszła Ci do głowy myśl o zwijanym lub zginanym wyświetlaczu, nie jesteś sam. Kolejny rewolucyjny element technologii wyświetlania, który za kilka lat stanie się dodatkiem dla zwykłego użytkownika, może równie dobrze mieć opcję bardziej przyjazną dla kieszeni. I tu właśnie pojawia się E-Skin Anycolor, zwłaszcza w czasach, gdy ludzie chętnie decydują się na telefon minimalistyczny. Ten niskoenergetyczny wyświetlacz E-Ink charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii i może współpracować nawet z sygnałami NFC, co jest dużą zaletą w przypadku energochłonnych gadżetów.

Minimalizm w cyfrowym świecie ma sens, ale jeśli sfrustrujesz się odcieniami szarości urządzenia, spowoduje to tylko większy niepokój. To właśnie tutaj pojawia się innowacyjna technologia dzięki swojej elastyczności.

Jest znacznie łatwiejszy w masowej produkcji niż wyświetlacze e-ink z bardziej złożonym procesem produkcyjnym. Można je stworzyć dla dużych wyświetlaczy, małych gadżetów lub minimalistycznych zegarków o wysokiej wydajności. Charakteryzuje się utrzymaniem dobrego poziomu jasności przy mniejszym odblasku, nawet w najbardziej słoneczne dni – co jest ogromną zaletą.

Przykład zastosowania E-Skin Anycolor od NanoBrick na przystankach autobusowych
Przykład zastosowania E-Skin Anycolor od NanoBrick na przystankach autobusowych

NanoBrick nie chce trzymać się współczesnych zastosowań i chce, aby E-Skin Anycolor zamienił dowolną powierzchnię w spersonalizowane ekrany. Na przykład spersonalizowana pokrywa laptopa, szyld energooszczędny lub ściany biura z żywymi obrazami. Dynamiczną transformację koloru osiąga się dzięki pojedynczym nanocząstkom w barwnikach, którymi manipuluje się poprzez zastosowanie małego prądów. Firma chce rozszerzyć zastosowanie tego nowoczesnego papieru elektronicznego na inne rozwiązania.

Przykład zastosowania E-Skin Anycolor od NanoBrick w biurowcach
Przykład zastosowania E-Skin Anycolor od NanoBrick w biurowcach

Nie ma żadnych informacji na temat pierwszej spodziewanej implementacji E-Skin Anycolor do elektroniki użytkowej lub aplikacji biznesowej, która będzie go wykorzystywać, ale z pewnością sprawi, że w jego towarzystwie podobne technologie wyświetlania staną się przestarzałe.

E-Skin Anycolor od NanoBrick

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NanoBrick | Yanko Design