Na YouTubie zgłosisz teraz nieprawdziwe treści AI

YouTube w końcu umożliwia użytkownikom zgłaszanie materiałów uznanych za takie, które zawierające fałszywe informacje generowane przez sztuczną inteligencję.

YouTube zgłaszanie filmów

To zadziwiające, ile istnień ludzkich zostało zniszczonych od czasu pojawienia się treści generowanych przez sztuczną inteligencję (AI). Fakt, że nie możesz nic zrobić wobec fałszywych sztuczek AI, jest jednym z wielu problemów, z którymi boryka się wiele osób.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: YouTube Playables dostępne dla większej liczby użytkowników

Duże firmy z branży mediów społecznościowych, takie jak Meta i Google, robią bardzo niewiele, aby chronić prywatność swoich użytkowników. YouTube w końcu ogłosił, że rozszerza procedurę składania zgłoszeń, aby umożliwić użytkownikom zażądanie usunięcia ich treści wykorzystanych i wygenerowanych przez sztuczną inteligencję lub innych syntetycznych lub zmienionych treści.

Według firmy decyzja o bardziej odpowiedzialnym podejściu do treści generowanych przez sztuczną inteligencję jest związana z faktem, że ostatnio deepfake’i AI stają się coraz bardziej powszechne. Innymi słowy, otrzymali tak wiele negatywnych opinii, że są teraz zmuszeni wprowadzić pewne zmiany.

W każdym razie osoby, które chciałyby poprosić o usunięcie deepfake’ów AI, muszą skorzystać z procedury składania skargi dotyczącej prywatności YouTube’a. Usługa oceni żądanie i rozważy „różne czynniki przed usunięciem”, np. to, czy treść jest zmieniona lub sztuczna i czy można ją pomylić z prawdziwą.

Jednak YouTube nie wydaje się zbyt chętny do usuwania treści, które określa jako parodię i satyrę z udziałem znanych postaci. Oczywiście YouTube sprawdzi także, czy możliwa jest identyfikacja osoby składającej żądanie.

Na koniec YouTube ogłosił, że twórcy powiadomieni o skargach dotyczących prywatności nie otrzymają żadnych ostrzeżeń, ponieważ naruszenia prywatności są czymś odrębnym od ostrzeżeń za naruszenie Wytycznych dla społeczności.

Zobacz też: Zgłaszanie nieodpowiednich filmów, kanałów i innych treści w YouTube

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Phone Arena