Vivaldi 6.8 wprowadza poważne zmiany w jednej z najlepszych funkcji

Vivaldi 6.8 to najnowsza aktualizacja, zawierająca mnóstwo nowych funkcji, a także duże zmiany we wbudowanym kliencie pocztowym Poczta Vivaldi 2.0.

Vivaldi 6.8 z klientem Poczta Vivaldi 2.0

W większości przypadków domyślna przeglądarka dołączona do komputera lub urządzenia mobilnego to wszystko, co znasz. Jeśli jednak chcesz odkrywać i wypróbowywać coś nowego, możesz znaleźć alternatywne opcje oferujące atrakcyjne funkcje, które naprawdę przeniosą Twoje doświadczenie przeglądania na inny poziom. Vivaldi jest prawdopodobnie jedną z lepszych przeglądarek, jakie można obecnie pobrać, oferującą fantastyczne wrażenia i naprawdę innowacyjne funkcje.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Vivaldi 6.7 z obsługą wielu okien na iPadzie i poprawionym trybem ciemnym

Firma udostępnia właśnie aktualizację swojej popularnej przeglądarki Vivaldi w wersji 6.8 na komputery stacjonarne. Najnowsza aktualizacja zawiera poważną zmianę we wbudowanym kliencie poczty, a także zapewnia płynniejsze wyszukiwanie dzięki optymalizacji pobierania wstępnego.

Co więcej, użytkownicy będą teraz lepiej rozumieć, w jaki sposób przeglądarka wykorzystuje zasoby komputera, dzięki wykorzystaniu pamięci w czasie rzeczywistym dla otwartych kart, nie mówiąc już o innych ulepszeniach.

Pobieranie wstępne e-maili w Poczta Vivaldi 2.0 (Mail 2.0)

Jedną z najbardziej intrygujących funkcji przeglądarki Vivaldi będzie wbudowany klient poczty elektronicznej, który jest niezwykle wszechstronny i potężny. Dzięki Poczta Vivaldi 2.0 wszystko staje się jeszcze lepsze dzięki nowym narzędziom, dzięki którym przeglądanie e-maili jest jeszcze szybsze. Pobieranie wiadomości e-mail z wyprzedzeniem będzie teraz domyślnie włączone w kliencie, co ułatwi wyszukiwanie treści.

Nowe ustawienie podglądu wiadomości umożliwia także użytkownikom zobaczenie większej części wiadomości e-mail przed jej otwarciem, zapewniając podgląd od jednej do trzech linii, dzięki czemu użytkownicy mogą od razu zorientować się, czego się spodziewać po e-mailu.

Poczta Vivaldi 2.0 z Vivaldi 6.8 z funkcją podglądu wiadomości
Poczta Vivaldi 2.0 z Vivaldi 6.8 z funkcją podglądu wiadomości

Nowe ustawienia oczywiście można dostosować, korzystając z różnych ustawień interwałów dla zachowania pobierania wstępnego, co powinno świetnie sprawdzić się w zapewnieniu bardziej spójnej części przepływu pracy.

Szybka odpowiedź i cofnięcie

Nie tylko zyskujemy natychmiastowy dostęp do swojej poczty e-mail, ale nowa funkcja szybkiej odpowiedzi gwarantuje również możliwość szybkiego odpowiadania dzięki nowej metodzie, która sprawia, że ​​tworzenie odpowiedzi e-mail jest mniej kłopotliwe.

W przyszłości użytkownicy będą mieli wygodną możliwość tworzenia odpowiedzi bez otwierania nowego okna, co oznacza, że ​​wszystko, czego potrzebujemy, będzie jednocześnie widoczne na ekranie.

Poczta Vivaldi pozwala teraz na cofnięcie dowolnej z ostatnich 200 akcji przeniesienia wiadomości do kosza lub oznaczenia jako przeczytanej/nieprzeczytanej.
Poczta Vivaldi pozwala teraz na cofnięcie dowolnej z ostatnich 200 akcji przeniesienia wiadomości do kosza lub oznaczenia jako przeczytanej/nieprzeczytanej.

Zaktualizowany klient poczty ma także nowy przycisk Cofnij, który z umożliwi szybkie cofnięcie usuniętej przez pomyłkę wiadomości e-mail bez konieczności przeszukiwania kosza.

Przeglądanie stron WWW stało się lepsze

Oczywiście żadna aktualizacja nie byłaby kompletna bez pewnych ulepszeń w zakresie ulepszenia przeglądania stron internetowych. W Vivaldi 6.8 użytkownicy mogą zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak zasobożerne są niektóre strony internetowe pod względem wykorzystania pamięci, po prostu najeżdżając myszką na każdą kartę.

Ponadto pole adresu również uległo sporym zmianom, dzięki nowej funkcji przełączania kart, która będzie w stanie wykryć, czy otwierasz witrynę, która jest już otwarta w istniejącej karcie – przeglądarka automatycznie przekieruje do tej karty za naciśnięciem przycisku.

Vivaldi 6.8: przycisk przełączenia się na istniejącą kartę z otwartą stroną WWW
Vivaldi 6.8: przycisk przełączenia się na istniejącą kartę z otwartą stroną WWW

Wprowadzono także niewielką zmianę jakości, polegająca na odwróceniu adresu internetowego i adresu strony internetowej w pasku adresu oraz możliwości importowania rozszerzeń opartych na Chromium do Vivaldi. Blokowanie i śledzenie reklam również zostało ulepszone, ale użytkownicy nie będą musieli wchodzić w interakcję z żadnymi ustawieniami, aby skorzystać z tych zmian.

Dla tych, którzy potrzebują trochę czasu z dala od ekranu, ale ciężko jest im się do tego zmusić, Vivaldi wprowadza nową funkcję Trybu przerwy, która ma na chwilę spowodować, że odwrócimy wzrok od ekranu. Po włączeniu przeglądarka ukryje całą zawartość wizualną i dźwiękową, a gdy będziemy chcieli powrócić do przeglądania, wystarczy, że dotkniemy przycisku.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z Vivaldi, zdecydowanie warto ją wypróbować. Przeglądarka jest dostępna na wiele różnych platform, a nawet na urządzeniach mobilnych z systemami iOS, iPadOS i Android.

Przeglądarkę Vivaldi na urządzenia mobilne pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi Blog | XDA Develpers