Photo Backup w aplikacji Proton Drive pod systemem iOS

Proton wprowadza Photo Backup w aplikacji Proton Drive na iPhone’a – to kolejny sposób dla użytkowników Apple’a na prywatne i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć.

Photo Backup w aplikacji Proton Drive pod systemem iOS

Proton ogłosił dzisiaj wprowadzenie funkcji Photo Backup w usłudze Proton Drive na urządzeniach z systemem iOS. Kopia zapasowa zdjęć w Proton Drive pod systemem iOS stanowi znaczące ulepszenie oferty pamięci masowej Proton skupiającej się na prywatności, zapewniając użytkownikom mobilnym bezpieczny sposób tworzenia kopii zapasowych i przechowywania zdjęć bezpośrednio z urządzenia.

W 2024 roku prawie wszystkie zdjęcia są robione smartfonami, co daje ponad 5 miliardów zdjęć dziennie na całym świecie. Zdjęcia te często zawierają wrażliwe informacje na temat Twojego życia osobistego i kręgu znajomych, od chwil intymnych po możliwe do zidentyfikowania miejsca. Przechowywanie tych obrazów na platformach naruszających prywatność naraża Cię na ryzyko, takie jak profilowane reklamy i nieuprawnione wykorzystanie Twoich danych. Wybierając aplikację dbającą o prywatność, taką jak Proton Drive, użytkownicy mogą chronić swoje prywatne chwile przed wykorzystywaniem.

Dzisiejsza premiera będzie mile widzianym dodatkiem dla użytkowników Proton Drive korzystających z urządzeń z systemem iOS, i następuje po udanej implementacji w wersji na Androida w grudniu ubiegłego roku. Kopia zapasowa zdjęć (Photo backup) to jedna z najbardziej pożądanych funkcji od czasu premiery wirtualnego dysku Proton Drive pod koniec 2022 roku.

Kompleksowe szyfrowanie Proton Drive gwarantuje, że przechowywane zdjęcia są w pełni szyfrowane przed ich przesłaniem, co oznacza, że ​​nawet Proton nie będzie miał dostępu do tych zdjęć. Silny nacisk na prywatność i bezpieczeństwo sprawia, że ​​Photo Backup na Proton Drive to wyjątkowy wybór na konkurencyjnym rynku przechowywania zdjęć.

Zdjęcia w Proton Drive to między innymi:

  • Prywatna i bezpieczna kopia zapasowa zdjęć: Proton Drive umożliwia użytkownikom bezpieczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów. Wykorzystując kompleksowe szyfrowanie, osobiste chwile są poufne i chronione, zachowując najwyższe standardy prywatności.
  • Bezproblemowy dostęp na różnych urządzeniach: ta funkcja zapewnia automatyczną synchronizację przesyłanych plików z aparatu i przeglądanie galerii na urządzeniach mobilnych i w internecie. Dzięki temu użytkownicy mają wygodny dostęp do swoich zdjęć, zachowując płynne połączenie z cyfrowymi wspomnieniami.
  • Łatwa konfiguracja i użytkowanie: Photo backup w Proton Drive została zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania. Po skonfigurowaniu automatycznie przesyła wszystkie nowe zdjęcia i filmy do chmury, oferując użytkownikom bezproblemowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.
  • Intuicyjne zarządzanie zdjęciami: Karta „Zdjęcia” zawiera miesięczny widok siatki, zapewniając estetyczną i uporządkowaną metodę przeglądania zdjęć i zarządzania nimi. Ten intuicyjny interfejs pozwala użytkownikom łatwo wybierać, pobierać, wyświetlać podgląd lub usuwać zdjęcia i filmy. Zdjęcia można także przeglądać i zarządzać nimi za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze.
  • Dostęp do zdjęć w trybie offline: użytkownikom często przebywającym na obszarach o ograniczonym dostępie do internetu funkcja „dostępu w trybie offline” gwarantuje, że ważne zdjęcia będą zawsze dostępne, a jednocześnie będą całkowicie szyfrowane.
  • Zwiększone bezpieczeństwo przed naruszeniami: kompleksowe szyfrowanie Proton Drive (EE2E) nie tylko zapewnia solidną ochronę przed typowymi zagrożeniami bezpieczeństwa związanymi z dostawcami usług w chmurze, ale także chroni przed lukami w zabezpieczeniach wielu aplikacji innych firm.

Proton stara się oferować użytkownikom szeroki wybór, jeśli chodzi o ceny. Począwszy od bezpłatnego konta, użytkownicy otrzymują początkowy przydział miejsca na dysku wynoszący 5 GB.

Photo Backup w aplikacji Proton Drive pod systemem iOS
Photo Backup w aplikacji Proton Drive pod systemem iOS i iPadOS

Użytkownikom poszukującym większej pojemności pamięci masowej Proton Drive oferuje trzy różne płatne plany:

  • Drive Plus: Zaprojektowany dla użytkowników poszukujących przede wszystkim rozbudowanych możliwości przechowywania, Drive Plus jest idealnym rozwiązaniem. Dostępny w przystępnej cenie 3,99 USD miesięcznie, abonenci mogą cieszyć się dużym przydziałem 200 GB, zaspokajającym potrzeby osób prywatnych i profesjonalistów, którzy potrzebują większej przestrzeni dyskowej.
  • Proton Family: Idealny dla rodzin i małych grup, Proton Family zapewnia wszystkie korzyści Proton Unlimited, jednocześnie obsługując maksymalnie sześciu użytkowników. Dzięki łącznej pojemności 3 TB rozdzielonej pomiędzy wszystkich członków, Proton Family zapewnia każdemu użytkownikowi wystarczającą ilość miejsca do przechowywania zdjęć, plików i dokumentów.
  • Proton Unlimited: Jako nasz flagowy plan subskrypcji, Proton Unlimited zapewnia użytkownikom imponujące 500 GB bezpiecznego miejsca na dane, dostępne w bardzo konkurencyjnej cenie 9,99 USD miesięcznie. Abonenci tego planu uzyskują pełny dostęp do funkcji premium Proton Mail, Proton VPN i Proton Pass, oferujących kompleksowy pakiet usług zorientowanych na prywatność.

Dostępne są również plany biznesowe dla firm i przedsiębiorców.

Aplikacje mobilną „Proton Drive: Pamięć w chmurze” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton