Nowa szczoteczka Oclean X Ultra z AI, aplikacją i wyświetlaczem

Co wyróżnia najnowszą szczoteczkę soniczną Oclean X Ultra z aplikacją mobilną, przewodnictwem głosowym AI, aplikacją mobilną i interaktywnym kolorowym wyświetlaczem.

Szczoteczka soniczna Oclean X Ultra

Nowa Oclean X Ultra to najbardziej zaawansowana i najlepsza obecnie szczoteczka soniczna w portfolio marki Oclean. Urządzenie można połączyć z siecią Wi-Fi i aplikacją mobilną, a podczas szczotkowania emituje podpowiedzi głosowe dotyczące odpowiedniego użytkowania. Dzięki wykorzystaniu technologii przewodnictwa kostnego oraz wsparciu sztucznej inteligencji, ta szczoteczka pozwala na skuteczną ochronę dziąseł oraz wyrabianie zdrowych nawyków czyszczenia zębów.

Najważniejsze cechy szczoteczki Oclen X Ultra

do 84 tys. ruchów/min

ulepszony silnik MAGLEV 3.0 z algorytmem TurboClean

do 40 dni

przy 2-minutowym szczotkowaniu, 2 razy dziennie, poziom 3 intensywności w programie Ultimated Clean

5 programów

5 predefiniowanych programów i dodatkowe tryby spersonalizowane do ustawieniaw aplikacji

IPX7

nano technologia zapobiegająca zabrudzeniom oraz wodoszczelność IPX7

Wygląd i jakość wykonania

Szczoteczka charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania. Jest dobrze wyważona, dzięki czemu wygodnie trzyma się ją w ręku. Wyświetlacz zajmuje niewielką część przedniej części, ale potrafi wyświetlić zadziwiająco dużo niezbędnych informacji w bardzo intuicyjnej formie graficznej.

Sprzedawana jest w dwóch wykończeniach. Klasyczna, czarna wersja to uniwersalny wybór, a miętowa spodoba się ceniącym odrobinę koloru i urozmaicenia.

Technologia i przewodnictwo głosowe AI

Kolorowy ekran dotykowy na uchwycie szczoteczki

Oclean X Ultra wyposażona jest w kolorowy, interaktywny ekran dotykowy, który ułatwia dostęp do spersonalizowanych raportów jakości mycia zębów oraz sugestii dotyczących poprawy nawyków szczotkowania. Możemy wybrać spośród pięciu programów mycia zębów, w tym program dla wrażliwych dziąseł, wybielania, trybu poranny lub wieczorny, oraz tryb spersonalizowany.

Silnik MAGLEV 3.0

Szczoteczka Oclean X Ultra jest wyposażona w ulepszony silnik MAGLEV 3.0, z systemem TurboClean, dzięki czemu jest w stanie wykonywać do 84 tys. ruchów na minutę, zapewniając usuwanie osadu i płytki nazębnej. Utrzymuje stałą moc na każdym poziomie naładowania szczoteczki. Zastosowana technologia pozwala na pracę urządzenia do 40 dni na jednym ładowaniu – biorąc pod uwagę szczotkowanie 2 razy dziennie przez 2 minuty.

Silnik Oclean Maglev 3.0
Silnik Oclean Maglev 3.0

Ładowanie

Szczoteczkę można naładować szybko dzięki indukcyjnemu systemowi ładowania, a na wyświetlaczu od razu widzimy poziom naładowania. W zestawie ze szczoteczką można kupić etui podróżne z opcją ładowania USB-C, które pomieści szczoteczkę, jak i 2 końcówki. Dodatkowo jedną z opcji jest magnetyczny uchwyt ścienny, do którego można przyczepić szczoteczkę.

Raporty i porady głosowe AI

W zaktualizowanej aplikacji Oclean Care+ znajdują się się spersonalizowane i rozbudowane raporty oraz porady asystenta AI. Jedną z kluczowych cech Oclean X Ultra jest jej inteligentne przewodnictwo głosowe AI, które oferuje instrukcje szczotkowania w czasie rzeczywistym.

Szczoteczka za pośrednictwem głosowego przewodnictwa kostnego AI informuje nas o zbyt silnym nacisku, co zmniejsza ryzyko podrażnień. Można wyłączyć tę opcję w aplikacji. Jeśli zbyt mocno naciskamy podczas mycia zębów, pierścień podstawy szczoteczki zmienia kolor na czerwony.

Oclean X Ultra: porady asystenta AI
Oclean X Ultra: porady asystenta AI

Z kolei w przypadku zbyt długiego mycia tych samych miejsc szczoteczka Oclean X Ultra zasugeruje nam zmianę na inny obszar, aby zapewnić dokładne oczyszczenie wszystkich stref jamy ustnej. W przypadku zbyt szybkiego przesuwania szczoteczki, urządzenie wyda komunikat głosowy, zachęcając do zwolnienia tempa dla uzyskania lepszego efektu czyszczenia i zminimalizowania ryzyka podrażnień dziąseł.

Koniczynka szczotkowania

Oclean X Ultra - koniczynka szczotkowania (objaśnienia)
Oclean X Ultra – koniczynka szczotkowania (objaśnienia)

Nowością w przypadku tego modelu jest koniczynka szczotkowania Oclean, która informuje o średnich wynikach czasu szczotkowania, liczbie wykonanych szczotkowań oraz pokazuje nasz średni wynik.

Oclean X Ultra: Koniczynka szczotkowania
Oclean X Ultra: Koniczynka szczotkowania

Oclean X Ultra przedstawia efekty mycia zębów natychmiast po zakończeniu szczotkowania, prezentując wyniki na wyświetlaczu. Szczoteczka analizuje jakość mycia ośmiu różnych stref w jamie ustnej, a po zakończeniu czyszczenia, przedstawia szczegółowe informacje bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia. Interpretacja wyników jest intuicyjna:

  • czerwony kolor wskazuje na obszary, które wymagają dodatkowego szczotkowania,
  • żółty sugeruje miejsca niewystarczająco oczyszczone,
  • biały sygnalizuje o prawidłowo wyszczotkowanej strefie.
Oclean X Ultra - status czyszczenia stref szczotkowania
Oclean X Ultra – status czyszczenia stref szczotkowania

Bateria: na ile wystarcza jedno ładowanie szczoteczki?

Szczoteczkę Oclean X Ultra naładujemy do pełna w zaledwie 4 i pół godziny. Bateria powinna spokojnie wystarczyć na około 40 dni pracy, przy normalnym użytkowaniu – czyli 2 razy dziennie przez około 2 minuty z intensywnością na3. poziomie i trybie Unlimited Clean.

Gdy poziom baterii będzie niski, na wyświetlaczu pojawia się odpowiednie powiadomienia, a podczas ładowania animacja baterii z poziomem naładowania informuje nas jaki jest poziom naładowania baterii.

Końcówki Oclean dla każdego

W zestawie Oclean X Ultra znajdują się 3 końcówki szczoteczki z serii Ultra: 

  • Ultra Clean – skutecznie usuwa płytkę nazębną każdego dnia. 
  • Ultra White – czyści efektywnie, do tego usuwa osad i płytkę nazębną, które odpowiadają za powstawanie kamienia nazębnego. 
  • Ultra Gum Care – precyzyjnie i delikatnie czyści zęby oraz dziąsła. 

Końcówki z serii Ultra bardzo dokładnie czyszczą przestrzenie międzyzębowe dzięki technologii Flex Fit, która zapewnia elastyczność i docieranie do trudno dostępnych miejsc. Są wyposażone w gumową powłokę, która z kolei zapewnia dodatkową ochronę szkliwa i dziąseł.

Aplikacja mobilna Oclean Care+

Parowanie szczoteczki z aplikacją Oclean Care+ jest bardzo proste i intuicyjne – wystarczy postępować według wskazówek wyświetlanych w aplikacji. Szczoteczka Oclean X Ultra łączy się bezpośrednio z apką, dostarczając jeszcze dokładniejsze raporty oraz spersonalizowane wskazówki dotyczące szczotkowania. Możemy połączyć szczoteczkę z nasza domową siecią Wi-Fi lub przez Bluetootha z telefonem.

Ekrany z aplikacji mobilnej Oclean Care+
Ekrany z aplikacji mobilnej Oclean Care+

Można także synchronizowac dane Oclean X Ultra z aplikacjami Zdrowie i Pogoda firmy Apple na iPhonie, dzięki czemu możemy wygodnie monitorować zdrowie jamy ustnej oraz mieć dostęp do danych pogodowych.

Oficjalną aplikację mobilną zgodną ze szczoteczką – Oclean Care+, pobierzesz bezpłatnie na swojego smartfona ze sklepów App STore (iOS) oraz Google Play (Android):

Specyfikacja techniczna

W zestawie Oclean X Ultra znajduje szczoteczka – do wyboru miętowa lub czarna (z powłoką hydrofobową), trzy końcówki szczoteczki z serii Ultra (Ultra Clean, Ultra Gum Care i Ultra White), magnetyczny uchwyt ścienny, ładowarka indukcyjna i etui podróżne z funkcją ładowania oraz diodą sygnalizującą ładowanie, a także instrukcja obsługi. 

Liczba ruchów na minutę84 000
Silnikulepszony silnik MAGLEV 3.0 z algorytmem TurboClean
Raport jakości mycia na szczoteczcetak
Wyświetlacz dotykowytak
Czas pracy baterii (w dniach)*40
Czas ładowania (w godzinach)4,5
Rodzaj ładowaniaŁadowanie indukcyjne, Etui podróżne z funkcją ładowania przez USB-C
Głośność (w dB)<45 (program nieograniczone czyszczenie),pozostałe <55
Czujnik naciskutak: w szczoteczce (komunikat głosowy + świetlny) i w aplikacji
Innowacje– instrukcja szczotkowania w czasie rzeczywistym
– przewodnictwo głosowe AI
– redukcja mocy szczoteczki zapobiegająca rozpryskiwaniu pasty
– porady asystenta AI w zaktualizowanej aplikacji Oclean Care+
– koniczynka szczotkowania informuje o średnich wynikach
– nanotechnologia zapobiegająca zabrudzeniom
– przypomnienie o niskim poziomie naładowania baterii na ekranie szczoteczki
– życzenia świąteczne
– dedykowane i opatentowane końcówki z serii Ultra z technologią FlexiFit
– kompatybilna z Apple Health
Programy mycia5 i dodatkowe w aplikacji: poranny, wieczorny, wrażliwe dziąsła (gum care), wybielanie, nieograniczone czyszczenie, spersonalizowany (po ustawieniu w aplikacji)
Możliwości ustawienia spersonalizowanego programutak
Timertak
WodoszczelnośćIPX7
Aplikacja– raporty szczotkowania dzienne, tygodniowe i miesięczne
– proponowany profesjonalny plan higieny jamy ustnej
– przypomnienie o wymianie końcówki szczoteczki w aplikacji
– program ortodontyczny na różne okresy leczenia, w tym adaptacja, retencja
– dostęp do treści dotyczących pielęgnacji jamy ustnej
– status urządzenia
ŁącznośćWi-Fi i Bluetooth
Warianty kolorystyczne2: czarny, miętowy
Hydrofobowa i plamoodporna powłoka szczoteczkitak
Akcesoria w zestawie– 3 opatentowane końcówki szczoteczki z serii Ultra: Ultra Clean, Ultra White oraz Ultra Gum Care
– etui podróżne z funkcją ładowania przez USB-C oraz diodą sygnalizującą ładowanie
– magnetyczny uchwyt ścienny
– ładowarka indukcyjna
– instrukcja obsługi
Oclean X Ultra – warianty kolorystyczne i zawartość zestawu
Oclean X Ultra – warianty kolorystyczne i zawartość zestawu

Dla kogo Oclean X Ultra?

Szczoteczkę Oclean X Ultra docenią osoby, które lubią nowe technologie. Chcą mieć kontrolę w aplikacji mobilnej nad sposobem szczotkowania, czy otrzymywać porady w czasie rzeczywistym i podpowiedzi od inteligentnego asystenta.

Jest to też świetne akcesorium dla podróżujących, dzięki wygodnemu etui i ładowaniu przez USB-C, które pozwala wykorzystać uniwersalną ładowarkę do smartfona.

Podsumowanie – czy warto kupić?

Szczoteczka Oclean X Ultra zbiera raporty po każdym szczotkowaniu, a wśród sugerowanych programów czyszczenia „podsuwa nam” ten właściwy dla naszych potrzeb. Wszystko to w oparciu o nasz sposób szczotkowania i nawyki, które są analizowane przez aplikację.

Gdzie kupić i za ile?

Elektroniczna szczoteczka soniczna Oclean X Ultra z wyświetlaczem i towarzyszącą aplikacją mobilną Oclean Care+ to rozwiązanie dla osób poszukujących inteligentnej szczoteczki, która zapewni nie tylko efektywne, ale i bezpieczne czyszczenie zębów, przy jednoczesnej ochronie dziąseł i szkliwa. Cena zestawu Oclean X Ultra wynosi 649 zł, ale w sprzedaży dostępne są także wersje bez dodatkowych akcesoriów w niższej cenie.

Porównaj ceny na Ceneo dla zestawu Oclean X Ultra Czarny + Etui Podróżne + 3 końcówki:

Jeśli skorzystasz z naszego linku powyżej, otrzymamy niewielką prowizję. Dziękujemy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: opracowanie własne | artykuł partnerski