Dokument o jednym z najbardziej pogardzanych zespołów rockowych Nickelback trafi na Netflixa

Pomijając powtarzalność i nudną muzykę zespołu, banalne teksty, nieautentycznie warczącego wokalistę i przerażające teledyski, dlaczego tak wielu z Was tak bardzo nienawidzi Nickelback?

Hate to Love: Nickelback - film dokumentalny

Żarty żartami – ale nowy dokument o zespole Nickelback, który miał swoją światową premierę w zeszłym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, przygląda się bliżej powszechnej nienawiści, jaką zespół wzbudził przez lata. Jest to nawet obecne w tytule dokumentu „Nienawiść do miłości: Nickelback”. Jak czytamy w streszczeniu TIFF, film „nie stroni od wywróconego do góry nogami dziedzictwa zespołu, ale znajduje też entuzjastycznych zwolenników, wśród których są aktor Ryan Reynolds i frontman Smashing Pumpkins Billy Corgan”.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Dokument „Spacey: Bez maski” już w HBO Max!

Przez cały czas zespół szczerze mówi o swoich wzlotach i upadkach z przeszłości – i nabiera energii na myśl o kolejnym ćwierćwieczu growlingu wokalu, kolosalnej perkusji, sękatych gitar i nieodpartych hardrockowych hymnów.

Co więcej, dokument Hate to Love: Nickelback reżysera Leigha Brooksa ma trafić do serwisu Netflix już 26 czerwca 2024 roku. Tytuł ma ocenę 43% wśród krytyków w serwisie Rotten Tomatoes (lol) i 100% od publiczności.

Dokument opowiada historię zespołu od jego początków w Albercie w Kanadzie, włączając w to przełomowy sukces albumu How You Remind Me z 2001 roku. Potem pojawiły się inne wielkie hity, ale także fala wściekłości w internecie, a film nie boi się omówić osobistego wpływu tej nienawiści na zespół – a także decyzji grupy o powrocie z nową płytą i trasie po pięcioletniej przerwie.

„Nazywanie Hate to Love projektem próżnym jest przypisywanie mu zbyt wielkiego uznania” – stwierdza recenzja filmu dokumentalnego w magazynie Rolling Stone. „To po prostu coś, co opiera się na wypróbowanej i prawdziwej formule i wykorzystuje ją do opowiedzenia historii zespołu bardzo dzielącego, która tak naprawdę mogłaby być historią każdego innego zespołu. W ten sposób przypomina ci, że Nickelback to kanadyjska grupa rockowa?”.


➔ Gdzie oglądać film „Hate to Love: Nickelback” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: