Zelda w końcu doczekała się własnej gry

Gra „The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom” ukaże się na Nintendo Switch 26 września 2024 roku.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom (Nintendo Switch)

Po latach grania drugich skrzypiec w stosunku do Linka w swojej własnej serii, Princess Zelda wreszcie jesienią otrzyma własną grę wideo. Podczas prezentacji Direct Nintendo ujawniło The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom – pierwszą grę z tej serii, w której księżniczka Zelda sama wyrusza w przygodę ocalenia świata przed zagładą.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Game & Watch z klasyczną „The Legend of Zelda” już jest!

Po tym, jak Ganon pokonuje Linka w bitwie, Zelda zostaje pozostawiona sama sobie, aby walczyć z hordami potworów, które atakują Hyrule w grze (która wydaje się mocno inspirowana remakiem Link’s Awakening z 2019 roku).

Według producenta serii Eiji Aonuma, w Echoes of Wisdom Zelda będzie walczyć w świecie nieco inaczej, dzierżąc magiczną laskę znaną jako Tri Rod z pomocą wróżki o imieniu Tri. Zwiastun szczegółowo opisuje, w jaki sposób Zelda będzie mogła używać Tri Rod do tworzenia „echa” napotkanych wcześniej obiektów i potworów oraz używania ich do pokonywania przeszkód.

Wiadomości o grze pojawiają się w dość ożywionym okresie dla serii Zelda. W ubiegłym roku w końcu ukazała się The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, rozbudowana kontynuacja Breath of the Wild. W związku z ogromną popularnością filmu Super Mario Bros., Nintendo pracuje nad aktorską wersją filmu Legend of Zelda we współpracy z Sony.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Echoes of Wisdom wpasuje się w szerszą oś czasu serii ani jak inna będzie walka w grze od poprzednich części Zeldy z widokiem z góry. Biorąc jednak pod uwagę, jak długo czekaliśmy, aż księżniczka stanie się główną bohaterką historii, od której pochodzi jej imię, fantastycznie będzie w końcu zobaczyć, jak to się dzieje, gdy The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom trafi na konsole Switch 26 września 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nintendo | The Verge