Magic Mouse teraz z firmware’em w wersji 3.1.1

Dostępne jest nowe oprogramowanie sprzętowe dla myszy Magic Mouse firmy Apple – ale prawdopodobnie go nie dostaniesz.

Mysz Magic Mouse i gładzik Magic Trackpad firmy Apple

Być może masz akcesoria takie jak AirPods i AirTag, które otrzymują aktualizacje oprogramowania sprzętowego z ulepszeniami. Istnieją jednak inne akcesoria, takie jak myszy i klawiatury, które również otrzymują takie aktualizacje. Firma Apple właśnie wydała nowe oprogramowanie sprzętowe dla akcesoriów Magic Mouse i Magic Trackpad – jednak prawdopodobnie nie otrzymasz tej aktualizacji dla swoich urządzeń.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Firmware 2.0.6 dla Magic Keyboard naprawia lukę w zabezpieczeniach Blootooth

Jak zauważył użytkownik @aaronp613 w serwisie X, Apple wypuścił w poniedziałek nowe oprogramowanie sprzętowe dla swojej myszy Magic Mouse i gładzika Magic Trackpad. Nowy firmware ma numer wersji 3.1.1 (Magic Mouse: 3.1.1 – 10M7169 a Magic Trackpad: 3.1.1 – 10M7168) Jednak aktualizacja tych akcesoriów jest dość trudna – żeby nie powiedzieć niemożliwa.

Chociaż macOS posiada mechanizmy aktualizacji akcesoriów Apple’a, wielu użytkowników zauważyło na przestrzeni lat, że w ich urządzeniach pozostaje oryginalne, fabryczne oprogramowanie sprzetowe. Na przykład moja mysz Magic Mouse zakupiona w 2020 roku nadal ma oprogramowanie sprzętowe 1.9.2. Innymi słowy, nowe oprogramowanie sprzętowe prawdopodobnie zostanie dostarczone z nowym sprzętem, a obecni właściciele nie otrzymają tej aktualizacji.

Nie ma również żadnych szczegółów na temat nowości w wydanej aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Najprawdopodobniej po prostu naprawi błędy i poprawi niezawodność akcesoriów.

Chociaż myszy Magic Mouse lub gładzika nie można łatwo zaktualizować, właściciele słuchawek AirPods Pro drugiej generacji otrzymają tej jesieni aktualizację oprogramowania sprzętowego zawierającą nowe funkcje, w tym gesty umożliwiające odbieranie i odrzucanie połączeń. Aktualizacja jest częścią systemu iOS 18, który jest obecnie dostępny w wersji beta dla programistów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac