„Król Zanzibaru” od 28 czerwca w serwisie Max

„Król Zanzibaru” do trzyodcinkowej serii dokumentalnej odkrywającej kulisy wielkiej piramidy finansowej, zbudowanej przez Wojciecha Żabińskiego, znanego w sieci jako „Wojtek z Zanzibaru”.

„Król Zanzibaru” (miniserial dokumentalny Max Original)

Na początku wykorzystano na hamulcu obostrzeń i założono na tej egzotycznej wyspie sieci hotelowej Pili Pili. Szybko dostępny status lokalnych celebrytów, a następnie dostępny dla jego charyzmatów i niekończących się okazji rabatowych na wyspę ściąganych dziesiątki gości. Dla wielu rodaków, w tym również tych danych z pierwszej strony gazety, była szansa na wykorzystanie normalności w czasach wszechobecnej kwarantanny.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Poruszający dokument „Hope” Martyny Wojciechowskiej do obejrzenia w Max

Nic nie było zapowiedzią, że za skutkiem biznesem kryją się problemy finansowe, wydanie i konsekwencje naciągniętych klientów. To historia rozkwitu i upadku imperium hotelowego oraz projektu deweloperskiego, która zawiera liczbę zgonów sięgających kilkuset osób, a straty są w milionach złotych.

Jak to się stało, że tak wielu potencjalnych inwestorów i potencjalnych klientów charyzmatycznego biznesu, podłączonego do sieci społecznościowych? Co spowodowało, że Pili Pili podbiło też serca polskich celebrytów? I dlaczego nikt nie został wydany, że przedsiębiorca jest ścigany w Polsce z listy gończej i ma do odsiedzenia wyroku za oszustwa gospodarczego?

W trzyodcinkowej serii dokumentalnej, głos zabiorą zagrożeniai, który najpierw zaznali życia na rajskiej wyspie, a potem stracili wszystko. Co ich doradca, który podlega oskarżeniu o dobrze informującym się o biznesie? Dokument pojawi się w serwisie Max już 28 czerwca. Producentem ze stron platformy jest Magda Szczawińska, marka wyprodukowała firmę Inborn Media.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Max Polska