Jakość HD dla zdjęć i filmów w WhatsAppie ustawisz jako domyślną

Wprowadzana jest nowa funkcja w aplikacji WhatsApp, która pozwala ustawić jakość HD jako domyślną dla multimediów, bez konieczności każdorazowego wyboru.

Możliwość wysyłania zdjęć w jakości HD na WhatsAppie

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do wysyłania szyfrowanych wiadomości – WhatsApp, przygotowuje się do istotnej aktualizacji, która może zmienić sposób, w jaki użytkownicy udostępniają multimedia. Aplikacja wprowadza domyślne ustawienie jakości HD dla multimediów, co może sprawić, że zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości staną się nową normą.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Rozmowy wideo WhatsApp wkrótce staną się znacznie lepsze

Ta nadchodząca funkcja opiera się na wcześniejszych ulepszeniach aplikacji w zakresie udostępniania multimediów. W sierpniu zeszłago roku WhatsApp wprowadził opcję udostępniania obrazów HD, a wkrótce także udostępniania wideo HD. Chociaż HD nie oznacza nieskompresowanego obrazu, znacznie poprawia rozdzielczość zdjęć i filmów w porównaniu ze standardową kompresją WhatsAppa, co często mogło obniżyć jakość multimediów.

Wcześniej użytkownicy musieli polegać na obejściach, takich jak dołączanie multimediów jako dokumentów, aby ominąć kompresję, dodając niepotrzebne kroki do procesu udostępniania. Nowe ustawienie domyślne eliminuje potrzebę stosowania takich obejść, dzięki czemu udostępnianie multimediów wysokiej jakości jest płynne i intuicyjne.

Według serwisu Android Police i użytkowników wersji beta nowe ustawienie domyślne zostało dostrzeżone w wersji beta 2.24.13.10 aplikacji WhatsApp. Sugeruje to, że funkcja znajduje się w końcowej fazie testów i wkrótce może zostać udostępniona na całym świecie. Użytkownicy mogą sprawdzić, czy mają taką opcję w ustawieniach aplikacji w obszarze Pamięć i daneJakość wysyłanych multimediów.

Ustawienia domyslne jakości HD dla multimediów w wersji beta aplikacji WhatsApp
Ustawienia domyslne jakości HD dla multimediów w wersji beta aplikacji WhatsApp | fot. Artem Russakovskii (@ArtemR)

Chociaż ta funkcja jest mile widzianym dodatkiem dla wielu użytkowników, WhatsApp ostrzega, że ​​pliki w jakości HD mogą być znacznie większe niż pliki w jakości standardowej, co może powodować większe zużycie przepustowości i miejsca na dysku. Jednak dla użytkowników, dla których priorytetem jest jakość obrazu i wideo, ten kompromis może być tego wart.

Wprowadzenie domyślnego ustawienia jakości HD jest zgodne z ciągłymi wysiłkami WhatsAppa mającymi na celu poprawę komfortu użytkowania i utrzymanie konkurencyjności. Możliwe, że WhatsApp będzie dalej rozwijać swoje funkcje multimedialne HD, jednak nie ma oficjalnych informacji na temat tego, kiedy i czy te funkcje zostaną wdrożone.

Przeczytaj również:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | Android POlice | Phone Arena