Apple Pay Later przestaje właśnie działać

Firma Apple wyłączyła swoją usługę Apple Pay Later, która bardzo krótko dostępna była tylko w Stanach Zjednoczonych.

Ekran główny usługi Apple Pay Later

W marcu 2023 r. udostępniono wersję zapoznawczą Apple Pay Later, która umożliwia użytkownikom pożyczenie od 50 do 1000 dolarów i spłatę zadłużenia w czterech równych kwotach w ciągu sześciu tygodni bez opłat i odsetek. W październiku ubiegłego roku usługa Apple Pay Later była dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a w USA. Można było zarządzać pożyczkami i dokonywać spłat za pomocą aplikacji Portfel.

Dlaczego używam czasu przeszłego, pisząc o Apple Pay Later? Dzieje się tak dlatego, że od dzisiaj Apple wycofało tę funkcję. Wszelkie nadal otwarte pożyczki użytkownicy mogą spłacić za pośrednictwem aplikacji Portfel.

Oczekuje się, że Apple doda nowe funkcje do Apple Pay jeszcze w tym roku, w tym taką, która pokaże użytkownikom pożyczki ratalne, o które mogą się ubiegać w systemie „kup teraz”, zapłać później oraz z kart kredytowych i debetowych.

Począwszy od końca tego roku użytkownicy na całym świecie będą mogli uzyskać dostęp do pożyczek ratalnych oferowanych za pośrednictwem kart kredytowych i debetowych, a także pożyczkodawców podczas dokonywania płatności za pomocą Apple Pay. Wraz z wprowadzeniem tej nowej globalnej oferty pożyczek ratalnych nie będziemy już już oferować usługi Apple Pay Later w USA. Skupiamy się w dalszym ciągu na zapewnianiu naszym użytkownikom dostępu do łatwych, bezpiecznych i prywatnych opcji płatności za pomocą usługi Apple Pay, a to rozwiązanie umożliwi nam zapewnienie elastycznych płatności większej liczbie użytkowników w większej liczbie miejsc na całym świecie, we współpracy z bankami i pożyczkodawcami obsługującymi Apple Pay.

– czytamy w oświadczeniu Apple’a wydanym serwisowi 9to5Mac.

Chociaż usługa Apple Pay Later była dostępna tylko dla użytkowników iPhone’a w USA, nowa funkcja pożyczek ratalnych, która będzie dostępna jeszcze w tym roku, będzie oferowana w różnych krajach na całym świecie. Podczas WWDC w zeszłym tygodniu Apple opublikowało informację, że jeszcze w tym roku „Możliwość dostępu do rat z kart kredytowych i debetowych za pomocą Apple Pay zostanie udostępniona począwszy od Australii w ANZ, w Hiszpanii w CaixaBank, w Wielkiej Brytanii w HSBC i Monzo oraz w w USA w Citi, Synchrony i emitentach w Fiserv. Użytkownicy w USA będą również mogli ubiegać się o pożyczki bezpośrednio za pośrednictwem Affirm podczas płatności za pomocą Apple Pay”.

Informacja o wyłączeniu Apple Pay Later na stronie firmy Apple
Informacja o wyłączeniu Apple Pay Later na stronie firmy Apple

Apple napisało także: „Apple Pay zapewnia użytkownikom jeszcze większą elastyczność i wybór podczas dokonywania płatności online i w aplikacji. Użytkownicy mogą przeglądać i realizować nagrody oraz uzyskiwać dostęp do ofert pożyczek ratalnych za pomocą kwalifikujących się kart kredytowych lub debetowych podczas dokonywania zakupów online lub w aplikacji na iPhonie i iPadzie – funkcje te będą dostępne dla każdego banku lub wystawcy obsługującego Apple Pay w celu integracji na obsługiwanych rynkach.”

Od premiery w marcu 2023 roku Apple Pay Later działało 447 dni. Jednak od pełnego uruchomienia usługi, które miało miejsce w październiku ubiegłego roku, funkcja ta działał tylko osiem miesięcy. Mam przeczucie, że Apple wolałoby zaoferować nową funkcję pożyczek ratalnych, która pojawi się później w 2024 roku, być może dlatego, że będzie ona dostępna w większej liczbie krajów, a nie tylko w USA.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9To5Mac | PhoneArena