Nothing OS 3.0 otrzyma te funkcje!

Dyrektor generalny Nothing Carl Pei ujawnił nową funkcję, która pojawi się pod systemem Nothing OS 3.0 – pokocha ją wielu użytkowników.

Ekrany z systemu Nothing OS 3.0 (Dot Animation)
Ekrany z systemu Nothing OS 3.0 (Dot Animation)

Oczekuje się, że następna duża aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego dla Nothing Phone’a – Nothing OS 3.0, zostanie wprowadzona mniej więcej w tym samym czasie, co Nothing Phone (2a) Community Edition. W tym urządzeniu zostaną wprowadzone zmiany sprzętowe – Nothing Phone (2a) zaprojektowanym przez fanów. Telefon będzie także wyposażony w tapetę i opakowanie stworzone przez użytkowników. Społeczność Nothing pomoże również w promowaniu telefonu.

Założyciel i dyrektor generalny Nothing Carl Pei udostępnił kilka zdjęć przedstawiających nowe funkcje, które będą częścią systemu Nothing OS 3.0. Pei zdradził kilka nowych możliwości ekranu blokady i nadchodzące interaktywne animacje kropek, które pojawią się w Szybkich ustawieniach. Pei zamieścił zdjęcia na swoim koncie w serwisie X.

Jedno zdjęcie udostępnione przez Pei pokazuje trzy różne dostosowania ekranu blokady dostępne dla użytkowników Nothing. Dostępny jest wygląd domyślny, który pokazuje zegar, dzień i datę. Opcja Zegar + Widżet pokazuje czas w kropkach z trzema widżetami dostępnymi na ekranie, pogodą, skrótem do szybkich działań i datą. Trzecie dostosowanie ekranu blokady nosi nazwę Rozszerzony obszar widżetów. Ten przykład pokazuje zegar analogowy z dużym datownikiem oraz widżety umożliwiające szybkie działania, pogodę i kontakty.

Pei podzielił się także informacjami na temat nadchodzącej interaktywnej animacji kropek (Dot Animation), która będzie składać się z trzech różnych warstw: warstwy obrazu wejściowego, warstwy interakcji na żywo i końcowej warstwy wyjściowej.

Oczekuje się, że pod systemem Nothing OS 3.0 pojawi się nowa natywna galeria i aplikacja społecznościowa. Pei twierdzi, że oficjalne ogłoszenie dotyczące Nothing OS 3.0 nastąpi we wrześniu 2024 roku. W sierpniu ubiegłego roku firma udostepniła Nothing OS 2.0. Aktualizacja będzie dostępna dla telefonów Nothing Phone (1), Nothing Phone (2) i Nothing Phone (2a).

Warstwy Dot Animation pod Nothing OS 3.0
Warstwy Dot Animation pod Nothing OS 3.0

Pei był tak podekscytowany nadchodzącą wersją Nothing OS 3.0, że poczuł potrzebę podzielenia się informacjami na temat dostosowań ekranu blokady. W swoim tweecie Pei napisał: „Z góry przepraszam zespół za ten wyciek… ale jestem zbyt podekscytowany!” Warto jednak zaznaczyć, że w przeszłości znany był z wykorzystywania swoich osobistych kont w mediach społecznościowych do ujawniania informacji o nadchodzących telefonach zarówno w firmie OnePlus (której był współzałożycielem), jak i w Nothing.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | PhoneArena