„Czarna Barbie” od 19 czerwca na Netflixie

Odkryj nieznaną historię pierwszej czarnej Barbie i dowiedz się więcej o kluczowej roli, jaką trzy pionierki z Mattel odegrały w stworzeniu lalki wyglądającej jak one.

„Czarna Barbie” - film dokumentalny (Netflix, 2024)

W tym miesiącu do biblioteki filmów dokumentalnych serwisu Netflix dołączy Czarna Barbie (tyt. oryg. Black Barbie). Jest to pierwszy dokument Netflixa celebrujący wpływ trzech czarnoskórych kobiet w firmie Mattel, które wywarły ogromny wpływ na markę Barbie. Chodzi o gwiazdorską pracowniczkę firmy Mattel, która zapytała: „Dlaczego nie zrobimy Barbie, która będzie wyglądać jak ja?” — pytanie, które doprowadziło do wprowadzenia na rynek w 1980 roku pierwszej oficjalnej lalki Barbie w kolorze skóry innym niż biały.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: HMD tworzy telefon z klapką Barbie oraz smartfon dla majsterkowiczów

Według Netflixa ta historia pozwoli widzom odkryć historię czarnoskórych lalek, ich wpływ na prawa obywatelskie i przedsiębiorczość czarnoskórych, a także znaczącą rolę zabaw opartych na wyobraźni w kształtowaniu tożsamości dzieci.

„To święto czarnej kultury na przestrzeni ostatnich 70 lat i szczególnego wpływu czarnej lalki Barbie na różnorodną gamę lalek, które pokochaliśmy dzisiaj”.

Film zestawia dziedzictwo trzech czarnoskórych kobiet, które przetarły nowe szlaki w firmie Mattel, z historiami wybranej grupy czarnoskórych kobiet upamiętnionych za pomocą lalek Barbie stworzonych na ich podobieństwo, a jednocześnie podkreśla refleksje celebrytów i fanów na temat wpływu tej kultowej lalki.


➔ Gdzie oglądać film dokumentalny „Czarna Barbie” online na VOD?

JustWatch logo small

Obejrzyj zwiastun filmu „Czarna Barbie”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix