Pilot Remote 3 z wyświetlaczem do sterowania TV i urządzeniami smart home

Uniwersalny pilot zdalnego sterowania Remote 3 jest wyposażony w ekran dotykowy, ale nie wymaga subskrypcji ani konieczności połączenia z serwerem.

Uniwersalny pilot Remote 3 od Unfolded Circle

Unfolded Circle wprowadza uniwersalny pilot zdalnego sterowania o nazwie Remote 3, którym można sterować urządzeniami inteligentnego domu, a także inteligentnymi telewizorami bez konieczności korzystania z serwera i opłat abonamentowych. Pilot zdalnego sterowania można dowolnie dostosować na różne sposoby.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Android TV Remote” – pilot telewizyjny w smartfonie

Od czasu upadku popularnych pilotów Harmony firmy Logitech rynek wysokiej jakości uniwersalnych pilotów zdalnego sterowania został w najlepszym razie rozdrobniony. Unfolded Circle ma na celu uniknięcie losu Harmony Ultimate poprzez wyeliminowanie wszelkiej konieczności korzystania z serwera lub subskrypcji dla swojego cienkiego, metalowego pilota o grubości 9,7 mm.

Konfiguracja urządzenia odbywa się za pośrednictwem internetowego interfejsu użytkownika, który synchronizuje pilota bezpośrednio z domową siecią Wi-Fi. Oprócz szeregu przycisków z podświetleniem RGB, pilot posiada także dotykowy suwak, za pomocą którego można precyzyjnie regulować m.in. głośność czy jasność lampy, a także ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości.

Umożliwia to nie tylko wyświetlanie bieżącego odtwarzania, ale także umożliwia wyświetlenie wirtualnych przycisków na kilku ekranach, których układ można dowolnie wybierać. Pilot działa w oparciu o specjalnie dostosowany system Linux, czterordzeniowy procesor ARM, 4 GB RAM-u i 32 GB pamięci eMMC. Unfolded OS obsługuje nawet wiele profili użytkowników z różnymi konfiguracjami, sekwencjami i makrami.

Uniwersalny pilot Remote 3 od Unfolded Circle ze stacją dokującą
Uniwersalny pilot Remote 3 od Unfolded Circle ze stacją dokującą

Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 i podczerwień pozwalają na kontrolę wielu różnych urządzeń. Zintegrowane z pilotem Remote 3 mikrofony i głośniki umożliwiają korzystanie z asystenta głosowego, a żyroskop i czujnik przyspieszenia automatycznie aktywują wyświetlacz po podniesieniu pilota, a także pozwalają na używanie pilota jako myszki powietrznej. Czujnik oświetlenia otoczenia automatycznie dostosowuje jasność przycisków i wyświetlacza.

Remote 3 można ładować bezprzewodowo za pośrednictwem dołączonej stacji dokującej. Listę aktualnie kompatybilnych urządzeń znajdziesz na stronie producenta. Należą do nich urządzenia Android TV, Apple TV 4K, Philips Hue, Roku, Roon, Sonos i LG Smart TV. Ponieważ system będzie prawdopodobnie rozwijany przez niezależnych programistów, lista będzie rosła aż do momentu oficjalnego wydania. Do końca roku powinna być możliwa także nauka kodów podczerwieni z innych pilotów.

Uniwersalny pilot Remote 3 od Unfolded Circle dla smart home z wyświetlaczem
Uniwersalny pilot Remote 3 od Unfolded Circle dla smart home z wyświetlaczem

Cena i dostępność

Remote 3 będzie finansowany na Kickstarterze od 21 czerwca 2024 roku, gdzie uniwersalny pilot będzie można zamówić w przedsprzedaży za 279 euro, pakiet ze stacją ładującą w ofercie „Early Bird” kosztuje 299 euro. Pilot będzie dostępny w sklepach w cenie 349 euro lub 449 euro ze stacją dokującą. Urządzenie produkowane jest w Europie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Unfolded Circle | NotebookCheck