Odtwarzacz kasetowy FiiO CP13 z przezroczystą obudową retro

Firma FiiO dodała teraz do swojej oferty nową wersję odtwarzacza kasetowego FiiO CP13 z przezroczystym przodem.

FiiO CP13 - odtwarzacz kasetowy w wersji z przezroczystą obudową
FiiO CP13 – odtwarzacz kasetowy w wersji z przezroczystą obudową

FiiO już od kilku dobrych miesięcy oferuje nowy kompaktowy odtwarzacz kasetowy FiiO CP13. Urządzenie zostało zintegrowane z akumulatorem, posiada port USB-C, pokrętło głośności i elegancki design w stylu retro. Od teraz walkman jest także dostępny z przezroczystą obudową, która odkrywa nam wnętrze urządzenia i włożoną kasetę magnetofonową.

➔ ZOBACZ TEŻ: Odtwarzacz Hi-Fi PONY inspirowany stylem Teenage Engineering i SONY

Odtwarzacz kasetowy FiiO CP13 został po raz pierwszy zaprezentowany w styczniu tego roku. Teraz FiiO poszerzyło swoje portfolio o dwa nowe modele – jeden z czerwoną a drugi z przezroczystą obudową. Ta ostatnia nie tylko doskonale komponuje się z urokiem retro kanciastego designu, ale także umożliwia podgląd włożonej kasety.

W tym modelu tył również jest przezroczysty, co sprawia, że ​​wewnętrzna część konstrukcji jest widoczna bez konieczności rozkręcania urządzenia. Pod względem specyfikacji i konstrukcji, wewnątrz urządzenia nic się nie zmieniło. W porównaniu do odtwarzacza Walkmana firmy Sony z lat 90. XX wieku, FiiO CP13 ma szczególnie jedną zasadniczą zaletę – zintegrowaną baterię 1800 mAh, którą można wygodnie ładować przez USB-C, bez konieczności wymiany baterii „paluszków”. Według FiiO jedno ładowanie wystarcza na 13 godzin odtwarzania muzyki, w zależności od głośności.

Warianty odtwarzacza FiiO CP13
Warianty odtwarzacza FiiO CP13

Urządzenie jest smukłe, ma grubość zaledwie 31,8 mm i waży tylko 310 gramów. Odtwarzacz kasetowy jest wyposażony w przetwornik stereo i w pełni analogowy obwód audio. Oznacza to, że FiiO CP13 obejdzie się bez Bluetootha, ale powinien osiągać dobrą jakość dźwięku. FiiO podkreśla, że ​​mechanikę opracowano samodzielnie, więc CP13 powinien być w stanie utrzymać płynniejsze prędkości niż obecni konkurenci.

Cena i dostępność

Odtwarzacz kasetowy FiiO CP13 jest dostępny we wszystkich wariantach w sklepie Amazon w cenie od 99 do 109,99 dolarów (ok. 468 zł), w zależności od wybranego modelu. Więcej informacji na temat FiiO CP13 można znaleźć na oficjalnej stronie produktu.

Zawartość opakowania FiiO CP13
Zawartość opakowania FiiO CP13

Opis produktu

  • FiiO zaprojektowano CP13 z dużymi owalnymi przyciskami do sterowania odtwarzaniem (odtwarzanie, stop, przewijanie do tyłu, przewijanie do przodu) z jednej strony, a po drugiej stronie znajduje się eleganckie pokrętło głośności, port USB-C do ładowania, wejście słuchawkowe 3,5 mm i dioda LED stanu. 
  • CP13 zawiera importowany audiofilski wzmacniacz operacyjny JRC5532, klasyczną reprodukcję znaną jako „król wzmacniaczy operacyjnych”. W połączeniu z całkowicie analogowym przetwarzaniem obwodów zapewnia znane melodie z utrzymującym się i dopracowanym dźwiękiem. 
  • Wykonany skrupulatnie z pełnego stopu aluminium, dwukolorowa obudowa CP13 prezentuje bezszwowe połączenie formy i funkcji, z widocznymi śrubami „zero”, które poprawiają zarówno teksturę, jak i estetykę. Ponadto przyciski wykorzystują trudny proces utleniania, zapewniając trwałość i odporność na korozję. Pokrętło głośności ze stopu aluminium jest wyposażone w duży analogowy potencjometr głośności, który zapewnia lepszą stabilność, niezawodność i lepsze wrażenia regulacji w porównaniu ze zwykłymi odtwarzaczami kasetowymi wykorzystującymi bardziej płaskie potencjometry. 
  • CP13 jest wyposażony w baterię litową o dużej pojemności 1800 mAh, która zapewnia większą moc i dłuższą żywotność, oferując ponad 13 godzin ciągłego odtwarzania i wyjątkowy czas czuwania ponad 268 dni. 
  • CP13 jest wyposażony w podwójny tryb zasilania, który obsługuje zarówno akumulator, jak i ładowanie typu C. Podłączenie do zasilacza 5 V umożliwia ładowanie, z dojrzałymi obwodami ładowania, zasilania i ochrony przed przepięciem dla większego spokoju ducha.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: FiiO | Notebookcheck