Rozmowy wideo WhatsApp wkrótce staną się znacznie lepsze

WhatsApp otrzymuje bardzo potrzebne ulepszenia w zakresie połączeń na komputerach i w aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Aktualizacja jakości połączeń na WhatsAppie

Aby zapewnić lepsze doświadczenia, WhatsApp wprowadza kluczowe ulepszenia w zakresie połączeń wideo (i głosowych) na swojej platformie. W ramach aktualizacji możesz teraz udostępniać dźwięk podczas udostępniania ekranu. Kolejną godną uwagi zmianą jest możliwość prowadzenia grupowych rozmów wideo z maksymalnie 32 uczestnikami na telefonie lub komputerze. Jest to ten sam limit, co w aplikacji FaceTime.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WhatsApp wprowadza nowe funkcje dla Społeczności i Grup

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych usług przesyłania wiadomości poza Stanami Zjednoczonymi, z której korzysta ponad miliard użytkowników. Meta stale udoskonala swoją usługę przesyłania wiadomości, dodając nowe funkcje i zmiany, przekształcając ją w realną alternatywę dla iMessage.

Ulepszone udostępnianie ekranu z dźwiękiem umożliwi oglądanie filmów i granie w gry ze znajomymi podczas rozmowy wideo. Apple umożliwia już udostępnianie ekranu z dźwiękiem podczas rozmów FaceTime za pomocą funkcji SharePlay.

Połączenia wideo WhatsApp zyskują lepszą jakość

Ponadto WhatsApp będzie teraz automatycznie podświetlać osobę mówiącą w grupowej rozmowie wideo, aby ułatwić jej identyfikację. Meta przeszła na nowy kodek Mlow, aby uzyskać lepszą jakość obrazu i dźwięku. Firma twierdzi, że zapewni to wyraźniejszy dźwięk na urządzeniach z niższej półki i przy słabych połączeniach sieciowych. Więcej o kodeku MLow i udoskonaleniach, jakie wprowadza, możesz przeczytać na blogu FB Engineering. Ogólnie rzecz biorąc, poziom hałasu i eliminacja echa są również lepsze niż wcześniej.

Jeśli masz dostęp do szybkiej komórkowej transmisji danych lub Wi-Fi, Twoje rozmowy wideo przez WhatsAppa będą korzystać z wyższej rozdzielczości i wyglądać znacznie lepiej.

Wszystkie te ulepszenia połączeń wideo i audio w WhatsApp będą dostępne na wszystkich platformach, w tym na komputerach stacjonarnych.

W najbliższych tygodniach pojawi się więc kilka aktualizacji, które sprawią, że połączenia na różnych urządzeniach będą jeszcze doskonalsze:

  • Udostępnianie ekranu z dźwiękiem: Funkcja idealna do wspólnego oglądania filmów – teraz podczas udostępniania ekranu można udostępnić również dźwięk.
  • Więcej uczestników: Teraz w rozmowie wideo mogą uczestniczyć nawet 32 osoby na różnych urządzeniach.
  • Wyróżnienie mówcy: Szybko sprawdzisz, kto aktualnie mówi, dzięki automatycznemu wyróżnieniu mówcy i wyświetleniu go jako pierwszego na ekranie.

Przeczytaj również:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp Blog