„Podżegacze” na Apple TV+ od 9 sierpnia

Napad Matta Damona w Bostonie kończy się niepowodzeniem w zwiastunie filmu pt. „Podżegacze” od Apple TV+.

„Podżegacze” (The Instigators) Apple TV+ film, 2024

Zdesperowany ojciec (Matt Damon) i były więzień (Casey Affleck) łączą siły, aby dokonać napadu życia w Bostonie i zgadnij co – wszystko idzie źle. Pościgi samochodowe z dużą prędkością, liczne eksplozje i bostońskie akcenty – wszystko to w najnowszym tytule autorstwa sprytnej obsady weteranów. Zobacz zwiastun nowego filmu Apple Original Film zatytułowanego Podżegacze (tyt. org. The Instigators). Film zadebiutuje w wybranych kinach 2 sierpnia 2024 roku, a następnie będzie transmitowany na platformie Apple TV+ od 9 sierpnia 2024 roku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Argylle” od 12 kwietnia na Apple TV+, ale raczej nie ma się czym ekscytować

Sądząc po zwiastunie, Podżegacze będą co najmniej dobrym filmem do popcornu. Damon gra Rory’ego, przemęczonego i zdesperowanego tatę z okolic Bostonu, który podczas rozmów ze swoją terapeutką szuka czegoś więcej niż tylko rozwiązań finansowych, granego przez zdobywczynię Oscara Hong Chau („Wieloryb”, „Strażnicy”).

Zaniepokojona pyta, czy próbował wszystkiego, co mógł, aby naprawić swoje błędy finansowe. „Nie wszystko” – odpowiada. Wkrótce zobaczymy, czego nie próbował: planuje poważny napad z byłym więźniem Cobbym (Casey Affleck). Chcą zlikwidować skorumpowanego polityka podczas dużej imprezy, więc budują drużynę.

Nie będzie spoilerem stwierdzenie, że sprawy idą nie po ich myśli. To całe założenie zwiastuna. Ale gdy sprawy się rozwiną (dosłownie w niektórych przypadkach), widzimy w tym filmie drugoplanową obsadę. Oprócz bardzo rozpoznawalnej Chau, w Podżegaczach gra także wielu doświadczonych artystów, w tym Michael Stuhlbarg (Trumbo, Doktor Strange), Ving Rhames (filmy Mission: Impossible, remake Day of the Dead), Alfred Molina (Poszukiwacze zaginionej Arki, Spider-Man 2) i Ron Perlman (Hellboy, Nightmare Alley). I widać, że niektórzy z nich, jak to mówią, dadzą czadu!

Oto oficjalny opis filmu:

Rory (Damon) i Cobby (Affleck) to niedobrani partnerzy: zdesperowany ojciec i były skazaniec, których wspólnym celem jest obrabowanie nielegalnie zarobionych pieniędzy skorumpowanego polityka. Kiedy jednak napad kończy się niepowodzeniem, oboje wpadają w wir chaosu, podąża za nimi nie tylko policja, ale także zacofani biurokraci i mściwi szefowie mafii. Całkowicie pogrążeni w myślach przekonują terapeutkę Rory (Hong Chau), aby przyłączyła się do ich chaotycznej ucieczki przez miasto, podczas której muszą odłożyć na bok różnice i współpracować, aby uniknąć schwytania – lub czegoś gorszego. W Podżegaczach występują także Michael Stuhlbarg, Paul Walter Hauser, Ving Rhames, Alfred Molina i Toby Jones, a także Jack Harlow i Ron Perlman.

Obejrzyj zwiastun oryginalnego filmu Apple’a pt. Podżegacze


➔ Gdzie oglądać film „Podżegacze” online na VOD?

JustWatch logo small

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+