Brave integruje swoje wyniki wyszukiwania z asystentem Leo AI

Firma Brave Software, zajmująca się wyszukiwarką i przeglądarką internetową skupioną na prywatności, integruje wyniki wyszukiwania ze swoim chatbotem Leo AI.

Brave integruje swoje wyniki wyszukiwania z asystentem Leo AI

Wyniki wyszukiwania oparte są na interfejsie API Brave Search, a Leo AI jest zintegrowany z przeglądarką internetową firmy. Firma stwierdziła, że integracja czatbota, opartego na sztucznej inteligencji, pomoże użytkownikom znaleźć bardziej aktualne i trafne informacje. Użytkownicy mogą korzystać z tej integracji, aby pobierać informacje takie jak najnowsze wyniki, wyciągać więcej kontekstu związanego z tematem podczas czytania artykułu oraz wyszukiwać najnowsze i istotne tematy w celu tworzenia wpisów w mediach społecznościowych.

➔ CZYTAJ TEż: Brave wprowadza na swojego asystenta Leo AI na iPhone’a i iPada

Brave podkreśla, że integracja dba o prywatność, ponieważ firma nie wymaga od użytkowników logowania. Ponadto nie przechowuje na swoim serwerze rozmów z chatbotem Leo AI. Firma Brave stwierdziła, że ​​nie wykorzystuje też odpowiedzi do szkolenia swojego modelu. Firma dodała, że ​​najpierw wysyła żądania do serwera anonimizacji, aby ukryć tożsamość użytkownika.

Można także wykupić dostęp do Leo Premium za 14,99 USD miesięcznie, co zapewnia wyższe limity wyszukiwania i dostęp do najnowszych modeli. Firma stwierdziła, że ​​przy zakupie subskrypcji wydaje tokeny, których nie można powiązać, aby zapobiec jakiejkolwiek identyfikacji osobistej.

Brave integruje swoje wyniki wyszukiwania z asystentem Leo AI

Brave próbowało zbudować możliwości sztucznej inteligencji, aby przyciągnąć więcej użytkowników do swojej przeglądarki i wyszukiwarki. W zeszłym roku firma uruchomiła podsumowanie swojej wyszukiwarki oparte na sztucznej inteligencji, aby pokazać użytkownikom sedno odpowiedzi na wyszukiwane hasła. Dzięki temu w listopadzie 2023 roku wszyscy mogli korzystać z Leo AI Assistant. W kwietniu firma wprowadziła silnik AI Answer umożliwiający wyszukiwanie i odpowiadanie na zapytania użytkowników.

Brave integruje swoje wyniki wyszukiwania z asystentem Leo AI

Inne przeglądarki, takie jak Edge, Opera, Arc i SigmaOS, w różnym stopniu zintegrowały sztuczną inteligencję. Brave prawdopodobnie chce wykorzystać przewagę wynikającą z posiadania zarówno przeglądarki, jak i stosu wyszukiwania, aby udoskonalić swój produkt.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: braave Blog | Techcrunch