BLIK po raz kolejny Pomaga Bardziej z Fundacją Poland Business Run

Ta największa charytatywna sztafeta biznesowa organizowana jest już od 12 lat.

BLIK po raz kolejny Pomaga Bardziej z Fundacją Poland Business Run

W ciągu tego czasu udało się pomóc tysiącom podopiecznych Fundacji Poland Business Run. W inicjatywę po raz kolejny zaangażowała się marka BLIK. Oprócz udziału w biegu, każda zainteresowana osoba może także wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii przelewem na dowolną kwotę na numer telefonu 519 815 815.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak to bywało przed Erą BLIKA? Zabawne spoty to wyjaśniają!

Poland Business Run to coroczna akcja, w której firmy, organizacje i osoby prywatne łączą siły, aby wspomóc potrzebujących. 8 września 2024 roku uczestnicy pobiegną ponownie, aby zebrać pieniądze na wsparcie podopiecznych Fundacji.

Z zebranej kwoty zakupione zostaną protezy, wózki oraz zapewniona zostanie niezbędna rehabilitacja. W zeszłym roku największa charytatywna sztafeta biznesowa zgromadziła ponad 36,5 tys. osób. Wsparcie otrzymało 137 beneficjentów. Tegoroczna edycja Poland Business Run będzie rekordowa, bo już teraz na liście startowej jest zapisanych prawie 40 000 biegaczy i biegaczek, co przełoży się na większą skalę pomocy. A potrzeby beneficjentów są ogromne, bo sprzęt medyczny, wózki czy protezy nóg są bardzo drogie. 

Według danych liczba amputacji dolnych kończyn w Polsce rośnie. Większość pacjentów traci kończynę z powodu chorób przewlekłych, np. miażdżycy czy cukrzycy. Wzrasta także liczba zabiegów mastektomii. Rak piersi to obecnie najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet w Polsce. Co roku taką diagnozę słyszy ponad 22 tys. Polek.

Pacjentki, które wygrały z nowotworem, mierzą się m.in. z bólem czy obrzękami ręki i potrzebują rehabilitacji. Fundacja Poland Business Run wspiera podopiecznych w takich sytuacjach dzięki dofinansowaniu do protez, wózków, rehabilitacji czy pomocy psychologicznej. W sumie od pierwszej edycji biegu pomoc otrzymało ponad 1000 osób na kwotę przekraczającą 10 mln zł.

Dołącz do akcji!

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć inicjatywę i pomóc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii, mają jeszcze możliwość dołączenia do biegu Poland Business Run 2024 w formie wirtualnej lub poprzez wykonanie przelewu na telefon BLIK na dowolną sumę pod numer telefonu 519 815 815. Więcej informacji na stronie organizatora pbr.pl.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Polski Standard Płatności (BLIK)