New York Mobile ID to taki uboższy mObywatel w USA

Uruchomiono właśnie New York Mobile ID – aplikację, która może zastąpić fizyczny dowód tożsamości mieszkańców Nowego Jorku.

Aplikacja New York Mobile ID

Mieszkańcy stanu Nowy Jork mogą zainstalować aplikację New York Mobile ID, aby korzystać z niej zamiennie ze swoim fizycznym stanowym dowodem tożsamości, prawem jazdy lub zezwoleniem szkoleniowym na jazdy. Aplikację New York Mobile ID można pobrać na urządzenia z systemami Android i iOS. New York Mobile ID będzie akceptowany tylko lokalnie, a także w punktach kontroli bezpieczeństwa TSA na prawie 30 lotniskach.

Era cyfrowego dokumentu dotarła dopiero do Nowego Jorku! Możemy tak mówić, mając swoją aplikacje mObywatel, która niewątpliwie ułatwia życie Polakom od wielu już lat i wciąż jest rozbudowywana o nowe funkcje i możliwości. mDowód w aplikacji w naszym kraju dostępny jest w mObywatelu 2.0 od zeszłego roku, ale już wczesniej można było potwierdzać swoją tożsamość za pomocą aplikacji.

Państwa zastępują fizyczne dokumenty aplikacjami mobilnymi, na tym polu na szczęście mamy już sporo za sobą! Choć nie jest to jeszcze powszechna praktyka, USA też zmierza w tym kierunku, a stan Nowy Jork jest jednym z pierwszych, który wdrożył takie rozwiązanie za oceanem. Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosiła właśnie dostępność aplikacji New York Mobile ID (MiD New York).

Aplikacja New York Mobile ID to „wysoce bezpieczna cyfrowa wersja” identyfikacji Twojego stanu. Jest dostępna dla wszystkich mieszkańców stanu Nowy Jork, którzy posiadają prawo jazdy, zezwolenie na naukę jazdy lub dowód osobisty.

Należy zauważyć, że ten identyfikator cyfrowy może nadal nie w pełni zastąpić identyfikator fizyczny, nawet w Nowym Jorku. Choć państwo ma nadzieję, że firmy i instytucje je zaakceptują, jest to opcjonalne. Stan nawiązał jednak współpracę z TSA, dzięki czemu mieszkańcy mogą używać New York Mobile ID do identyfikacji w prawie 30 punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach. Więcej na temat korzystania z Digital ID można dowiedzieć się na stronie internetowej TSA. Niezależnie od tego, nadal jednak trzeba mieć przy sobie swój prawdziwy dowód tożsamości!

Nowojorczycy nie tylko będą mogli szybko wyświetlić swój dokument tożsamości na ekranie smartfona, ale także będą mieli kontrolę nad udostępnianymi przez siebie danymi osobowymi.

– Kathy Hochul, gubernator Nowego Jorku

Pomimo ograniczeń aplikacji New York Mobile ID, już istnieją pewne korzyści w porównaniu z używaniem fizycznych dokumentów tożsamości – głównie pod względem prywatności i bezpieczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja New York Mobile ID umożliwia ukrycie pewnych informacji, których użytkownicy nie chcą pokazywać. Na przykład, jeśli chcą kupić alkohol lub tytoń, liczy się tylko to, że sprzedawca wie, że ukończyli oni określony wiek. Można ukryć inne informacje, takie jak na przykłąd adres.

Ekrany aplikacji New York Mobile ID
Ekrany aplikacji New York Mobile ID

Nasi czytelnicy z Nowego Jorku mogą teraz pobrać aplikację New York Mobile ID ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Ta aplikacja wymaga urządzenia z systemami w wersji minimum iOS 14 lub Android 10 (lub nowszymi).

O czym musza pamiętać użytkownicy aplikacji New York Mobile ID?

  • Trzeba posiadać prawo jazdy, zezwolenie szkoleniowe lub dokument tożsamości wydany przez stan Nowy Jork.
  • Trzeba zarejestrować swój numer telefonu.
  • Identyfikator cyfrowy może znajdować się tylko na jednym urządzeniu w danym momencie.
  • Nadal trzeba mieć fizyczną wersję swojego dokumentu tożsamości, a aplikacja poprosi o zrobienie zdjęć przodu i tyłu.
  • Należy zrobić selfie, aby zweryfikować swoją tożsamość, a aplikacja do porównania użyje zdjęcia zapisanego w aktach DMV.

Opis aplikacji New York Mobile ID:

W dzisiejszym świecie Mobile ID oferuje prywatny, bezpieczny i bezdotykowy sposób weryfikacji tożsamości w swoim stanie lub w podróży. Wszystko jest w Twoim telefonie – teraz jest też Twój dowód osobisty!

Intuicyjna, łatwa w obsłudze i bardzo wygodna aplikacja New York Mobile ID może być używana w dowolnym miejscu, w którym jest akceptowana, w dowolnym kontekście, w którym używany byłby fizyczny dokument tożsamości – z ulepszonymi funkcjami prywatności. Tylko za pomocą identyfikatora twarzy Face ID, TouchID lub sześciocyfrowego kodu PIN można odblokować aplikację i uzyskać dostęp do swojego identyfikatora mobilnego.

W pięciu prostych krokach można stworzyć swój nowojorski MiD:

  1. Pobierz aplikację i ustaw uprawnienia.
  2. Zweryfikuj dostęp do swojego numeru telefonu.
  3. Użyj aparatu urządzenia, aby zeskanować przód i tył prawa jazdy lub dowodu osobistego.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zrobić selfie.
  5. Skonfiguruj zabezpieczenia aplikacji i gotowe!

Uwaga: New York Mobile ID to oficjalny dokument tożsamości wydawany przez stan, który zastępuje lokalny dowód osobisty. Ponieważ nie wszystkie podmioty są w stanie zweryfikować identyfikator mobilny, należy nadal nosić przy sobie dowód fizyczny.

DMV stanu Nowy Jork udostępniło ciekawy samouczek dotyczący rejestracji, więc użytkownicy aplikacji mogą zapoznać się z nim przed konfiguracją New York Mobile ID.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie usługi dmv.ny.gov/mobileid.

Banner promujący aplikację mobilną New York Mobile ID
Banner promujący aplikację mobilną New York Mobile ID

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Stan Nowy Jork | Android Authority