iOS 18 poinformuje Cię, czy korzystałeś z „wolnej” ładowarki

Apple zaktualizowało sekcję Bateria w Ustawieniach systemu iOS 18, dodając funkcję informującą, czy iPhone został naładowany „wolną” ładowarką.

Slow Charger (informacja o powolnym ładowaniu pod systemem iOS 18)
Slow Charger (informacja o powolnym ładowaniu pod systemem iOS 18)

Byłoby dobrze, gdyby to nowe ostrzeżenie o „powolnym ładowaniu” nie było tak ukryte w Ustawieniach. Nowa informacja w sekcja Bateria w Ustawieniach pod iOS 18 pokazuje teraz, gdy iPhone jest podłączony do ładowarki, która obsługuje powolne ładowanie.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: iPhone 12 z ładowaniem Qi2 pod iOS 17.4

Oprócz zapewnienia użytkownikom większej liczby opcji dotyczących sprawdzenia cyklów ładowania, nowy system iOS 18 firmy Apple zawiera szczegółowe informacje na temat prędkości ładowania. Jest to wyraźnie pokazane w sekcji baterii w Ustawieniach, w sekcji zawierającej szczegółowe informacje na temat zużycia baterii.

Jak zauważył użytkownik Reddita, po informacji „Slow Charger” jest ikona „i”, która pozwala uzyskać więcej informacji. Jest to jedyna ikona informacyjna w tej sekcji, a dotknięcie jej powoduje przejście do nieistniejącego jeszcze dokumentu pomocy.

Wygląda na to, że ta sekcja ustawień jest jedynym miejscem, w którym pojawia się to ostrzeżenie. Póki co nie ma alertu ani żadnego innego powiadomienia i nie ma jeszcze artykułu pomocy.

Wszystko to wydaje się dziwne w przypadku problemu, który ma bezpośredni wpływ na czas ładowania iPhone’a. Jest to jednak pierwsza wersja beta systemu iOS 18, więc skoro dokumentacja pomocy technicznej dopiero zostanie zaktualizowana później, być może iOS 18 wprowadzi kolejne zmiany, w tym wyświetli ostrzeżenie o wykorzystywaniu „powolnej ładowarki”.

W tym przypadku użytkownik wiedział, że ładuje swojego iPhone’a 15 Pro Max ładowarką o mocy 5 W. Mała, jednocalowa ładowarka, którą Apple od lat dołącza do iPhone’a, to model o mocy 5 W.

Używanie wolniejszej ładowarki nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia iPhone’a, problem polega po prostu na tym, że ładowanie zajmie więcej czasu. iPhone’a 15 Pro Max można ładować mocą do 27 W.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Apple Insider