Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo w Polsce od czerwca!

Nowe rozwiązanie inteligentnego domu Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo trafi do sprzedaży w Polsce już 21 czerwca 2024 roku.

Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo

W grudniu zeszłego roku firma Netatmo zaprezentowała nowe urządzenie Inteligentny Zamek i Klucze, który pierwotnie mogliśmy zobaczyć już podczas targów CES w 2020 roku. Ma ono zapewnić nie tylko bezpieczniejszy, ale też bardziej elastyczny dostęp do mieszkania lub domu. Zamek posiada antywłamaniową konstrukcję oraz w pełni szyfrowaną komunikację Bluetooth i klucze NFC. Produkt trafi do sprzedaży w naszym kraju w piątek 21 czerwca 2024 roku.

Jak informuje producent Inteligentny Zamek i Klucze spełnia wymagania gwarantujące najwyższy poziom mechanicznego i elektronicznego bezpieczeństwa, zgodnie z normą EN15684, czyli ma chronić przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie.

Cylinder zamka wykonano ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości i wzmocniono podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

Inteligentny Zamek został również zabezpieczony przed próbami włamania za pomocą komputera, dlatego nie jest on podłączony do internetu. Drzwi można otworzyć jedynie z bliskiej odległości za pomocą smartfona lub za pomocą Inteligentnych Kluczy NFC. Urządzenie wyposażono również w system Secure Element – tylko jeden, niepowtarzalny i chroniony komponent zintegrowany z każdym zamkiem może zatwierdzić wszystkie czynności otwierania, zamykania i dodawania nowego klucza.

Dwie wiodące firmy z branży bezpieczeństwa IT poręczyły za inteligentny zamek. Francuska firma Synacktiv, pionier w dziedzinie bezpieczeństwa ofensywnego, dołączyła do zespołów Netatmo na wczesnych etapach opracowywania inteligentnego zamka, aby przetestować jego architekturę techniczną, przeanalizować każdą linię kodu i poszukać potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Zarówno zamek, jak i inteligentne klucze wykorzystują nowoczesne techniki i algorytmy kryptograficzne, aby chronić produkt przed włamaniem. Zapewniają one poziom bezpieczeństwa podobny do kart bankowych lub paszportów biometrycznych.

Inteligentny Zamek Netatmo w przekroju - zamontowany w drzwiach
Inteligentny Zamek Netatmo w przekroju – zamontowany w drzwiach

W Niemczech produkt został certyfikowany przez AV-Test, niezależny niemiecki instytut badawczy zajmujący się bezpieczeństwem IT: „Netatmo Smart Lock i jego klucze okazały się wzorowe w naszych testach i we wszystkich istotnych obszarach testowych – jego solidna konstrukcja w połączeniu z bardzo dobrą implementacją ochrony danych nie pozostawia miejsca na krytykę. Dlatego z przyjemnością przyznaliśmy certyfikat Approved IoT Product”.

Inteligentny Zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home, umożliwiając tworzenie inteligentnych interakcji i scen z innymi kompatybilnymi produktami. Można na przykład zaprogramować automatyczne włączanie się światła w wejściu w chwili odblokowywania drzwi wejściowych.

Łatwa instalacja inteligentnego zamka

Smart Door Lock jest kompatybilny z drzwiami wyposażonymi we wkładkę euro o grubości do 10 cm. Instalacja zajmuje zaledwie kilka minut i wymaga wymiany jednej śruby. Narzędzie do sprawdzania kompatybilności jest również dostępne na stronie internetowej Netatmo.

Netatmo - Inteligentny Zamek i Klucze

Inteligentny Zamek Netatmo można zamknąć i otworzyć przy pomocy Inteligentnego Klucza (w zestawie otrzymujemy trzy klucze, ale w aplikacji można dodać kolejne), używając go jak tradycyjnego rozwiązania albo za pomocą smartfona ze sparowaną aplikacją Home + Security od Netatmo.

Wysłanie zaproszenia na smartfon jest przydatne, jeśli nie chcemy lub nie możemy przekazać Inteligentnego Klucza swoim gościom (np. jeśli nie ma nas w domu). W celu wysłania swoim gościom zaproszenia umożliwiającego im blokowanie lub odblokowanie drzwi za pomocą ich własnego smartfona: 

  • Wystarczy wykonać kilka prostych kroków w aplikacji Home + Security. Można wybrać sposób wysłania takiego zaproszenia (e-mail, SMS, WhatsApp itd.).
  • Po wysłaniu zaproszenia nasi goście otrzymają je na swoim smartfonie. Zaproszenie to zawiera link służący do pobrania specjalnej, prostej i nie zabierającej miejsca aplikacji: Home + Guest. Będą mogli uzyskać dostęp do mieszkania w ciągu kilku sekund: nie będzie wymagane tworzenie konta ani hasła. Jedyną funkcją aplikacji Home + Guest jest umożliwienie gościom blokowania/odblokowania drzwi za pomocą ich własnego smartfona, gdy znajdują się w zasięgu Bluetooth Inteligentnego Zamka.

Co ciekawe jeden Inteligentny Klucz można zintegrować z kilkoma Inteligentnymi Zamkami Netatmo naraz.

Bateria i zasilanie awaryjne

Zamek działa na jednej baterii przez ponad rok, a gdy będzie trzeba wkrótce wymienić baterię, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie na smartfonie. Jeśli zamek całkowicie się rozładuje, istnieje możliwość podłączenia zasilania awaryjnego przez micro-USB, aby tymczasowo aktywować Zamek do czasu wymiany baterii na nową.

Cena i dostępność w Polsce

Inteligentny Zamek i Klucze można kupić w sklepach od 21 czerwca 2024 roku. Oto ceny zestawu i poszczególnych elementów dodatkowych od Netatmo:

  • Inteligentny Zamek i Klucze: 1629,99 zł
  • 3 Inteligentne Klucze: 449,99 zł
  • 1 Inteligentny Klucz: 179,99 zł
  • Zestaw Przedłużający 45mm: 139,99 zł
  • Zestaw Przedłużający 50mm: 139,99 zł
Inteligentny Zamek i Klucze Netatmo + aplikacja mobilna
Inteligentny Zamek i Klucze Netatmo + aplikacja mobilna

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netatmo Polska