Apple Music pod iOS 18 otrzyma 2 nowe funkcje

Aplikacji Apple Music nie poświęcono żadnej uwagi podczas WWDC24, ale to nie znaczy, że aplikację nie otrzyma zmian pod iOS 18.

Music Haptics w Apple Music pod iOS 18
Music Haptics w Apple Music pod iOS 18

Być może aplikacja Muzyka nie otrzymała żadnych widocznych aktualizacji pod systemem iOS 18, ale istnieją dwie nowe kluczowe funkcje, które ukryto pod maską. Jedną ze zmian jest angażowanie większej liczby zmysłów dzięki nowej funkcji Music Haptics. Ma ona na celu rozszerzenie słuchania muzyki z doświadczenia wyłącznie słuchowego na wrażenia dotykowe.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 powodów, dla których wolę Apple Music od Spotify

Music Haptics wykorzystuje silnik Taptic Engine wbudowany w nowsze iPhone’y, aby odwzorowywać stuknięcia i wibracje w sposób zsynchronizowany z odtwarzaną muzyką. Ta funkcja może zapewnić osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym nowy sposób cieszenia się muzyką, ale jest to także nowy, innowacyjny sposób, w jaki każdy może cieszyć się ulubionymi utworami.

Music Haptics można aktywować w aplikacji Ustawienia pod systemem iOS 18 w obszarze DostępnośćMusic Haptics. Zobaczysz tam opcję włączenia tej funkcji, a także możliwość jej przetestowania.

Druga nowa funkcja Apple Music sprawia, że ​​SharePlay jest bardziej przydatny dla większej liczby użytkowników. Jednym z aspektów SharePlay jest to, że umożliwia współpracę nad kolejką odtwarzania, dzięki czemu Twoi przyjaciele i rodzina mogą dodawać utwory do wspólnej sesji odtwarzania. Obecnie wymaga to od wszystkich uczestników posiadania subskrypcji Apple Music, ale pod iOS 18 to się zmienia i uczestniczy SharePlay nie musza posiadać subskrypcji do serwisu.

Oto jak Apple opisuje tę zmianę: Dzięki aktualizacjom SharePlay w Apple Music jeszcze więcej użytkowników może mieć kontrolę nad odtwarzaniem muzyki z HomePoda, Apple TV lub dowolnego głośnika obsługującego technologię Bluetooth, dzięki czemu wspólne słuchanie będzie jeszcze przyjemniejsze i satysfakcjonujące. Uczestnicy nie muszą mieć subskrypcji Apple Music, aby współtworzyć odtwarzaną muzykę.

SharePlay ma obecnie sens jeśli jest dostępne dla wszytskich, więc udostępnienie go większej liczbie użytkowników i wyeliminowanie konieczności posiadania subskrypcji przez wszystkich jest świetnym posunięciem.

➔ ZOBACZ TEŻ: Haptic Touch teraz z szybszą czułością!

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli tej jesieni nie pojawią się dodatkowe ogłoszenia – być może wraz z wprowadzeniem nowych słuchawek AirPods – będzie to spokojny rok pod względem zmian w Apple Music. Być może usługa znajduje się w punkcie, w którym Apple czuje, że jest dojrzała i nie ma zbyt wiele do poprawy. W każdym razie Music Haptics są warte wypróbowania pod systemem iOS 18 i może przyjąć się jako nowy sposób na słuchanie lub doświadczanie muzyki w przyszłości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9TO5Mac