Wiadomości przez satelitę w iOS 18

Posiadacze iPhone’ów będą mogli wysyłać wiadomości SMS drogą satelitarną pod systemem iOS 18, który pojawi się jesienią.

iMessage + Satellite (wiadomości satelitarne) pod systemem iOS 18
iMessage + Satellite (wiadomości satelitarne) pod systemem iOS 18

Apple zwiększa funkcjonalność satelitarnych funkcji iPhone’a, a najnowszy system mobilny iOS 18 będzie oferował opcję wysyłania wiadomości do innych użytkowników. Wprowadzenie awaryjnych wiadomości SOS przez satelitę umożliwiło użytkownikom uzyskanie pomocy, gdy są poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi. Podczas WWDC 2024 Apple zapowiedziało rozszerzenie koncepcji, która jest w przygotowaniu.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WWDC24: Najważniejsze nowości, Apple Intelligence i nowe systemy

Jak sama nazwa wskazuje, Wiadomości przez satelitę pozwolą użytkownikom wysyłać wiadomości za pomocą satelity. Jeśli nie mają dostępu do sieci komórkowej ani internetu przez Wi-Fi, Wiadomości pozwolą użytkownikom pingować wiadomość z satelity.

Podobnie jak w przypadku awaryjnego SOS przez satelitę, użytkownicy zostaną poproszeni o skierowanie swojego iPhone’a na najbliższego satelitę, aby móc wysyłać i odbierać SMS-y. Cała komunikacja jest kompleksowo szyfrowana i obsługuje emoji oraz Tapbacki.

Ta funkcja jest częścią aktualizacji systemu iOS 18 i dlatego ma zostać udostępniona jesienią. Apple nie powiedziało jednak jasno, czy funkcja będzie wtedy od razu dostępna i dla jakich regionów.

Ta funkcja będzie jednak obsługiwana tylko przez modele iPhone’a 14 i nowsze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple