„Songs of Travel”: interaktywne historie uchodźców teraz w App Storze

Animowana powieść graficzna przedstawiająca wyjątkowe historie 5 migrantów poszukujących nowego początku w Europie. Wszystkie te historie tworzą mozaikę tematów, takich jak nasze nadzieje, marzenia, wartości i tożsamość.

Songs of Travel app

Aplikację mobilną Songs of Travel stworzyło austriackie studio deweloperskie Causa Creations. Teraz apka oficjalnie pojawiła się w sklepie App Store i można ją pobrać na iPhone’y i iPady oraz w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android. Songs of Travel przedstawia historie pięciu migrantów z różnych środowisk, którzy szukają nowego startu w Europie. Gra utrzymana w stylistyce powieści graficznej wyraźnie ukazuje realia życia ludzi żyjących w ciągłej podróży.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Już 2,5 mln Ukraińców szuka schronienia!

Narracje są powiązane doświadczeniami syryjskiego artysty Jacka Gutmanna, który wspólnie z Causa Creations stworzył wielokrotnie nagradzaną grę Path Out, oraz specjalnie dobraną ścieżką dźwiękową autorstwa północnoirlandzkiej kompozytorki Elaine Agnew.

Celem Songs of Travel jest przybliżenie większej liczbie osób prywatnych historii migrantów i nakreślenie żywego obrazu tematu migracji.

W aplikacji możemy śledzić pięć historii, pięciu różnych osób:

  • Light, niebinarny uchodźca z Syrii, który przybywa do Wiednia po latach trudności i wojny w Syrii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  • Vân, córka wietnamskiego pracownika kontraktowego, która dorastała w Niemczech Wschodnich i musi radzić sobie z dwoistością wietnamsko-niemieckiego pochodzenia.
  • Michele, syn Francesco Cicory, włoskiego górnika, który zginął w wielkiej katastrofie górniczej Marcinelle w Belgii w 1956 roku.
  • Hasan, który przybył do Austrii gdy miał zaledwie roczek, kiedy jego matka przeprowadziła się tam ze Stambułu w Turcji.
  • Ola, ukraińska prawniczka i uchodźczyni, która już dwukrotnie musiała uciekać: najpierw, gdy w 2014 roku opuściła rodzinny Donieck i uciekła do Kijowa, a następnie, gdy uciekła z Ukrainy w 2022 roku po wybuchu wojny z Rosją.

Razem te historie tworzą mozaikę nadziei, marzeń i tożsamości, domu i rzeczy, które mają największe znaczenie dla bohaterów.

Ekrany z aplikacji Songs of Travel
Ekrany z aplikacji Songs of Travel

Aplikacja Songs of Travel jest bezpłatna i nie wiąże się z dodatkowymi zakupami w aplikacji, reklamami ani subskrypcjami. Aby załadować aplikację, wymagany jest co najmniej iOS/iPadOS 12.0 lub nowszy lub Android 6.0 (lub nowszy) i około 655 MB wolnego miejsca. Wbrew opisowi App Store, Songs of Travel jest dostępne nie tylko w języku angielskim, ale także niemieckim.

Zobacz zwiastun nowego wydania gry Songs of Travel:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Appgefahren