Obejrzyj koncert galowy Wodecki Twist Festiwal 2024 w TVP

Telewizja Polska wyemituje koncert krakowskiego festiwalu Wodecki Twist 2024 w sobotę 8 czerwca o godz. 20:00 w TVP2.

Wodecki Twist Festiwal 2024 (Kraków)

Koncert „Wodecki Festiwal – przeboje tamtych lat”, który odbył się w ramach Wodecki Twist Festiwal 2024 w Krakowie w piątek 7 czerwca 2024 roku, zostanie wyemitowany w TVP2, TVP Polonia, TVP Rozrywka i TVP Kultura i będzie poświęcony muzycznej scenie lat 70. – dekadzie, którą inspirował soul, funk i disco, w której pojawiły się na polskiej scenie barwne osobowości, znakomite głosy i wielkie talenty muzyki rozrywkowej. Organizatorzy widowiska odtworzą tamtą niezapomnianą atmosferę w doborze repertuaru, jego specjalnych aranżacjach, a także w oprawie wizualnej pełnej archiwaliów.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: 8 sposobów na Miesiąc Dumy z Google’em

Podczas gali przypomnimy głównie twórczość Zbigniewa Wodeckiego, ale nie zabraknie również muzyki: Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Ady Rusowicz i wielu innych. Udział w koncercie wezmą m.in.: Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Igo, oraz polsko-francuski duet BeMy. Wokalistom towarzyszyć będzie Tomasz Szymuś Orkiestra. Tego wieczoru wręczona zostanie nagroda „W”, która przyznawana jest za: Wszechstronność, Wybitność, Wytrwałość najwybitniejszym polskim muzykom.

Koncert poprowadzony przez Wojciecha Malajkata i Magdę Miśkę-Jackowska odbywa się w ramach trzydniowego krakowskiego Festiwalu Wodecki Twist 2024 organizowanego przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego przy współpracy Miasta Kraków.

Wodecki Twist Festiwal (7 czerwca 2024 r.)
Wodecki Twist Festiwal (7 czerwca 2024 r.)

W sobotę z kolei odbędzie się w Krakowie koncert WODECKI/PATER. Koncert z udziałem bardzo młodych i bardzo zdolnych. Oryginalne i świeże aranżacje Kamila Patera właśnie pokazały nowe oblicze ponadczasowej muzyki Zbigniewa Wodeckiego, stając się jednocześnie natchnieniem dla kolejnego pokolenia polskich wykonawców. I to właśnie ich będzie można usłyszeć.

Wystąpią Wiktor Waligóra, Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski i Dawid Tyszkowski, a towarzyszyć im będą fantastyczne Natalia Grosiak i Paulina Przybysz oraz wyśmienici instrumentaliści. W jednej z części koncertu goście specjalni: Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico!

Ostatni dzień festiwalu to koncert w plenerze. Scena pod Wawelem rozbrzmi muzyką w niedzielę 9 czerwca 2024 roku już od godziny 17:00. Przy scenie głównej będzie rozstawiona strefa chilloutu Alior Banku, a zagrają: Pospieszalski, Mucha, Janicki, BeMy i Ptakova.

Emisje koncertu galowego (z pierwszego dnia festiwalu) obejrzysz na antenach TVP:

  • TVP2, 8 czerwca 2024 roku o godz. 20:00
  • TVP Polonia, 8 czerwca 2024 roku o godz. 21:55
  • TVP Rozrywka, 10 czerwca 2024 roku o godz. 22:55
  • TVP Kultura, 15 czerwca 2024 roku o godz. 21:55

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wodecki twist Festiwal | TVP