Gra „Phoenix Springs” wprowadza w neo-noirowy nastrój!

To prawdopodobnie najładniejsza gra detektywistyczna wszechczasów – ukaże się 16 września 2024 roku.

Kadr z gry „Phoenix Springs”

Gra detektywistyczna Phoenix Springs typu „wskaż i kliknij” od studia Calligram, wygląda jak okładka powieści science fiction z połowy stulecia i ma zostać udostępniona na platformie Steam 16 września 2024 roku. W przesiąkniętej tajemnicą i tętniącą życiem estetyką neo-noir grze Phoenix Springs śledzimy los reporterką iIris Dormer, która szuka swojego brata Leo w tajemniczej społeczności w sercu pustynnej oazy.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Detektywistyczna gra planszowa „Scotland Yard” na smartfonach

To wymagająca gra logiczna z podkładem głosowym i minimalnym interfejsem użytkownika, a ekwipunek Iris zaprojektowano tak, aby był wypełniony notatkami w pamięci, a nie obiektami fizycznymi, co zachęca graczy do myślenia abstrakcyjnego.

Pod względem wizualnym nie ma drugiej gry takiej jak Phoenix Springs. Łączy w sobie animacje 2D i 3D – składa się z ręcznie rysowanych scen zawierających ciężkie cienie i stonowaną zieleń z jasnymi akcentami żółci i czerwieni. Gra wygląda jednocześnie na starą i nową, a dla fanów łamigłówek jest to jeden z najbardziej intrygujących tytułów, które wyjdą w tym roku.

Kadr z gry „Phoenix Springs”
Kadr z gry „Phoenix Springs”

Phoenix Springs zostało opracowane i stworzone przez Calligram Studio, czteroosobowy kolektyw artystyczny z siedzibą w Londynie. Calligram uruchomił kampanię na Kickstarterze w 2017 roku i zebrał ponad 10.000 euro. W ciągu ostatnich siedmiu lat Calligram zapewnił sobie kilka prestiżowych nagród i nominacji dla Phoenix Springs, co dodało dodatkowego akcentu wyczekiwaniu do dzisiejszego ogłoszenia daty premiery.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Calligram Studio | Engadget