Popularna gra akcji „Assasin’s Creed Mirage” wkrada się do App Store’a!

Gra mobilna „Assassin’s Creed Mirage” jest już dostępna na iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, a także na modele iPada Air i iPada Pro wyposażone w chip M1 lub nowszy.

Assassin's Creed Mirage

To pierwsza gra rodem z konsol w tej popularnej serii, która jest w pełni grywalna na iPhonie 15 Pro oraz iPadzie z czipem M1 lub nowszym. Znajdziesz się w samym środku akcji. Gra jest dostępna do pobrania o czwartku 6 czerwca 2024 roku. Firma Ubisoft ogłosiła wcześniej, że w Assassin’s Creed Mirage będzie można grać za darmo przez 90 minut na iPhonie i iPadzie, a użytkownicy będą mogli odblokować pełną wersję za pojedynczy zakup w aplikacji za 49,99 USD. Jednak do 20 czerwca gra będzie przeceniona o 50%, więc użytkownicy będą mogli odblokować nieograniczoną rozgrywkę w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery za 129,99 zł.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: NOWATORSKA ODSŁONA GRY „ASSASSIN’S CREED REBELLION”

Ubisoft twierdzi, że wersje Assassin’s Creed Mirage na iPhone’a i iPada oferują takie same wrażenia jak wersja na konsole, ale ze sterowaniem dotykowym. Assassin’s Creed Mirage został po raz pierwszy wydany na konsole Xbox i PlayStation oraz komputery z systemem Windows w październiku zeszłego roku.

Dzięki chipowi A17 Pro iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max obsługują sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni i cieniowanie siatki, co pozwala na lepsze renderowanie grafiki w grach. To uaktualnienie sprzętu pozwoliło na uruchomienie większej liczby gier AAA na iPhonie, takich jak wiele tytułów Resident Evil i wersja reżyserska Death Stranding.

Assassin's Creed Mirage (Ubisoft Game)

O grze mobilnej Assassin’s Creed Mirage

Żadne miejsce nie jest nieosiągalne, kiedy zanurzysz się w świecie Assassin’s Creed Mirage, gdzie będziesz wspinać się po budynkach, skakać z wysokości i pędzić przez zatłoczone ulice, próbując pozostać w ukryciu podczas polowania na swoje cele. Przemierzaj tętniące życiem ulice IX-wiecznego Bagdadu, nie daj się wykryć i znajdź odpowiedzi na dręczące Cię pytania.

Jako Basim Ibn Ishaq przeobrazisz się z ulicznego złodziejaszka w znaczącego członka Ukrytych, sekretnej organizacji, która przysięgła chronić ludzkość przed niesprawiedliwością. Akcja rozgrywa się w IX wieku w Bagdadzie, a wspomniana niesprawiedliwość występuje tu pod postacią niecnego Zakonu Starożytnych.

Assassin's Creed Mirage
Assassin’s Creed Mirage

Aby zniszczyć tę organizację, musisz odkryć tożsamość jej najważniejszych członków i wykorzystać ich słabości. Twoje przetrwanie podczas tej misji zależy od umiejętności ukrywania się w trakcie infiltracji fortec i pałaców wroga. Zrób dobry użytek z dostępnych narzędzi i gadżetów, takich jak ukryte ostrze, zatrute strzałki czy bomby dymne. Możesz też polegać na pomocy wiernego orła Enkidu, który wzleci w górę, by dostrzec i oznaczyć wrogów.

Basim może i jest protagonistą Assassin’s Creed Mirage, ale prawdziwym bohaterem gry jest kwitnące miasto Bagdad. Choć nazwanie jej interaktywną lekcją historii nie oddaje charakteru rozgrywki, to historyczne miasto jest przedstawione tak plastycznie i żywo, że z oferowaną przez ten tytuł immersją nie są w stanie konkurować żadna książka ani film. Nie przegap lśniących, białych kul rozsianych po stolicy — każda oferuje informacje o historycznym Bagdadzie.

Aby ułatwić Ci bieganie i skakanie po mieście, gra wspiera popularne kontrolery oraz akcesoria MFi. Możesz też grać, gdzie i kiedy zechcesz, dzięki wirtualnemu sterowaniu.

Assassin’s Creed Mirage możesz pobrać za darmo, a pełną wersję odblokujesz przez jednorazowy zakup w aplikacji:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ubisoft | App Store