Nothing Phone (3) pojawi się w przyszłym roku z wyjątkowymi funkcjami AI

Na początku tego tygodnia Nothing zapowiadało pojawienia się nowego urządzenia i wielu uważało, że firma planuje wprowadzić na rynek swój trzeci flagowiec, ale tak się nie stanie.

Nothing Phone (3) z funkcjami AI w 2025 roku
Nothing Phone (3) z funkcjami AI w 2025 roku

Biorąc pod uwagę, że Nothing Phone (2) ma prawie rok, spodziewaliśmy się, że producent wprowadzi na rynek kolejnego flagowca mniej więcej w tym samym czasie w tym roku. Jednak założyciel Nothing Carl Pei właśnie potwierdził, że Phone (3) pojawi się w 2025 roku. W bardzo interesującym filmie twórca Nothing, jednej z mniejszych firm w branży smartfonów, przedstawia plany firmy dotyczące sztucznej inteligencji (AI).

Nothing zaczęło już eksperymentować ze sztuczną inteligencją, ale w zupełnie inny sposób niż to, co robią inne firmy. Celem, do osiągnięcia którego dąży Nothing, jest świat, w którym nie ma aplikacji, a sztuczna inteligencja w Twoim smartfonie ułatwi interakcję z dowolną usługą, jakiej potrzebujesz.

Ale jak podkreśla Carl Pei, opracowanie tak unikalnego interfejsu smartfona wymaga czasu i zasobów. Nie możesz zrobić telefonu, który nie ma aplikacji (ani opcji ich instalacji) i oczekiwać, że się sprzeda. Dlatego Nothing przyjmuje nieco inne podejście, polegające na opracowywaniu unikalnych rozwiązań AI, które działają jak pomosty między użytkownikiem a aplikacjami zainstalowanymi na telefonie.

Na filmie zaprezentowano niektóre z tych wyjątkowych rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją, np. konfigurowalny inteligentny asystent czatu, a także unikalny ekran główny, który staje się centrum kontekstowych, istotnych informacji dzięki sztucznej inteligencji zintegrowanej z systemem operacyjnym.

Wszystko zaprezentowane w filmie będzie udoskonalane i stopniowo wprowadzane, począwszy od Phone (3) w przyszłym roku, mówi Nothing’s Carl Pei. Nie jest jasne, czy Nothing wypuści w tym roku kolejnego flagowca, czy też Phone (2) pozostanie najnowszym smartfonem najwyższej klasy w ofercie firmy do przyszłego roku. Tymczasem firma Nothing przygotowuje się do premiery niedrogiego telefonu CMF Phone 1.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | PhoneArena